هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. انزال و ارگاسم در مردان چگونه است
انزال و ارگاسم در مردان چگونه است

انزال و ارگاسم در مردان چگونه است

انزال با ارگاسم چه تفاوتی دارد

 

این پرسش را کاربری در سایت پرسش‌و‌پاسخ “کُرا”(Quora) مطرح کرده است:

 

«در مردان، تفاوت انزال با ارگاسم چیست؟»

بهترین پاسخ‌ها را می‌توانید در اینجا بخوانید.

 

پاسخ ساده‌ این است که ارگاسم در مغز اتفاق می‌افتد، انزال در غدهٔ پرستات و مجرای ادرار؛ به عبارت دیگر ارگاسم و انزال دو پدیدهٔ متفاوت هستند که در بیشتر مواقع با هم اتفاق می‌افتند. البته پاسخ دقیقِ این پرسش کمی پیچیده‌تر است؛ مثلاً در ارگاسم، سیستم عصبی محیطی درگیر است و ماهیچهٔ درونی مقعد انقباضات غیرارادی دارد و ماهیچه‌های دیگری نیز در کشالهٔ ران و دیگر جاها فعالیت‌هایی می‌کنند. اما اصل مطلب همانی است که گفته شد.

تصویر اسکن شده از مغز این را نشان می‌دهد که ذهن فرد در هنگام ارگاسم تا حد زیادی مانند حالتی است که بیهوشی به او دست می‌دهد، موجی الکتریکی سرتاسر مغز را فرا می‌گیرد؛ و وقتی فردی به لحظهٔ ارگاسم می‌رسد، ۱تا ۳ ثانیه بعد، انزالش نیز شروع می‌شود.

اما نکته اینجاست که می‌توانید یکی از آن‌ها را بدون دیگری داشته باشید: انزال بدون ارگاسم یا ارگاسم بدون انزال. آزمایشی دراین‌باره صورت گرفته است. در این آزمایش گروهی از مردان، انزالی را تجربه کردند که نه ارگاسمی داشت و نه تحریک جنسی؛ نتایج نشان می‌داد این نوع ارضا شدن برایشان هیچ لذتی نداشت. در مقابل، گروه دیگری از مردان ارگاسم بدون انزال را تجربه کردند. این افراد خود به دو گروه تقسیم می‌شدند: گروهی که سن پایین‌تر داشتند، از ارگاسم بدون انزال لذت نسبتاً کمی می‌بردند. اما گروه دیگر که سن بالاتر داشتند آنچنان برایشان فرقی نمی‌کرد و از ارگاسم با‌انزال و بی‌انزال به یک اندازه لذت می‌بردند. تا اینجا، کاملاً مشخص است که درصد بالایی از لذت به‌خاطر خود ارگاسم است نه انزال.

بیشتر بخوانید . . .
پوزیشن جنسی آکاردئون

این نکته را هم بدانید که اگر تنها ارگاسم برایتان اتفاق بیفتد و انزالی نداشته باشید، آلت شق‌شده‌تان نمی‌خوابد، چون تنها انزال می‌تواند هورمون‌هایی را به جریان خون ترشح کند که آلت از شق بیفتد. بنابراین اگر ارگاسم بدون انزال را تجربه کنید، می‌توانید تا چندین بار به ارگاسم برسید و لذت ببرید.

یک آزمایش که دربارهٔ رفتارهای جنسی در انسان صورت گرفته است اطلاعات مفیدی را دراین‌باره ارائه می‌دهند.
این آزمایش که شامل بیش از ده هزار ساعت مطالعه بر روی خودارضای و سکس افراد در محیط آزمایشگاهی است این را نشان می‌دهند که ۱۲٪ از مردان مورد آزمایش (۳۳ نفر) می‌توانستند بدون انزال به ارگاسم برسند و شقی آلتشان را از دست ندهند. این افراد در هر مرحله که حدود نیم ساعت یا بیشتر طول می‌کشید به‌طور میانگین تا ۴ بار به ارگاسم می‌رسیدند. و حتی یک نفر توانست در کمتر از یک ساعت ۱۶ بار به ارگاسم برسد!

در مصاحبه‌ با افرادی که برای لذت بیشتر در رابطهٔ جنسی از روش تانترا استفاده می‌کردند آمار جالبی به‌‌دست آمده است. [تانتارا یا سکس معنوی، ترکیبی از حرکات یوگای دو نفره و پوزیشن‌های سکسی است که افراد بتوانند از معاشقه‌شان لذت بیشتری ببرند.] ۴۰٪ از مرد‌های مسلط به تانترا می‌توانستند بدون انزال نیز به ارگاسم برسند؛ چون احتمالاً مردانی که انگیزهٔ کافی برای یادگیری روش تانترا دارند، برای یادگیری ارگاسم بدون انزال نیز انگیزه دارند.

 

منبع:
https://thoughtcatalog.com/shakti-amarantha/2014/09/ejaculation-vs-orgasm-whats-the-difference

دیدگاه خود را درج کنید