هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. اهمیت مراقبت و توجه بعد از سکس
اهمیت مراقبت و توجه بعد از سکس

اهمیت مراقبت و توجه بعد از سکس

هر کسی که تابحال تجربه ی سکس خشن و BDSM را داشته از اهمیت “مراقبت و توجه” بعد از سکس مطلع است. محال است در سایت ها دنبال نکات سکس BDSM بگردید و در آنها به اهمیت مراقبت و توجه بعد از سکس برنخورید.

 

ولی از طرفی مردم فکر میکنند بعد از سکس وانیلی (سکس سنتی و رایج بدون هیچ حرکت کینکی و غیر معمول) و زمانی که خبری از شلاق و زنجیر نیست نیازی به مراقبت های بعد از سکس نیست. برای مثال شاید فکر کنید حفظ ارتباط چشمی با پارتنرتان موقع سکس میشنری کافی باشد ولی در واقعیت کاری که بعد از سکس وانیلی انجام میدهید هم به اندازه ی کاری که در حین سکس انجام میدهید مهم است.

عشق بازی قبل از سکس ، مراقبت و توجه بعد از سکس

شما بدون عشق بازی که مستقیم سراغ سکس نمیرید ، درسته؟ سکس بدون عشق بازی دردناک و برای هر دو طرف خیلی خوشایند نخواهد بود ، البته مگر اینکه هر دوی شما برای این نوع سکس رضایت داشته باشید.
عشق بازی شما و بدن تان را برای سکس آماده میکند. همچنین شما را حشری میکند و وارد حال و هوای سکسی میکند. از طرفی عشق بازی دخول را هم راحت تر میکند چون بدن تان برانگیخته و آماده خواهد بود.
مراقبت و توجه بعد از سکس کمک میکند تا بدن و ذهن تان بعد از تجربه ی جنسی شدیدی که داشتید آرام شوند. اینکار به شما و پارتنرتان اجازه میدهد حس و حال خوشایندی که بعد از ارگاسم دارید را با آرامش تجربه کنید و به آرامی به حالت نرمال برگردید. مراقبت و توجه به نوعی تجربه ی سکس را رضایت بخش تر میکند.
همانطور که عشق بازی برای یک تجربه ی جنسی لذت بخش اهمیت دارد مراقبت و توجه بعد از سکس هم نباید فراموش شود و باید بخشی از سکس باشد ، حتی اگر یک سکس غیر تعهدی با یک غریبه باشد.

شما باید به سکس به عنوان یک تجربه ی سه مرحله ای نگاه کنید :
عشق بازی : این مرحله ی اول است که شما در آن خودتان را آماده میکنید ، وارد حس و حال سکسی میشوید و خودتان را برای بخش اصلی سکس آماده میکنید.
دخول : در مرحله دوم شما بهترین لحظات زندگی تان را تجربه میکنید (امیدوارم!) و به ارگاسم میرسید.
مراقبت و توجه : در مرحله سوم شما به مرور ریلکس میشوید و به تجربه ای که داشتید فکر میکنید.
این دستورالعمل سری یک سکس فوق العاده است!

فواید مراقبت و توجه بعد از سکس

1.کمک میکند سقوط ملایم تری داشته باشید!

موقع سکس میزان هورمون های مختلفی از بدن در سطح بالایی قرار دارند که باعث میشود حس فوق العاده ای را تجربه کنید. ولی وقتی سکس به اتمام میرسد معمولا افت شدید هورمون ها میتواند باعث حس ناراحتی و حتی اضطراب شما شود.
بعضی ها به این اتفاق اصطلاحا “سقوط” میگویند ، با اینکه این مفهوم بین طرفداران سکس خشن و BDSM شناخته شده تر است ولی معمولا در سکس وانیلی به این مسئله توجهی نمیشود.
درست همانطور که افراد بعد از یک فعالیت جنسی کینکی شدید این حس”سقوط” را تجربه میکنند ، این پدیده بعد از هر نوع فعالیت جنسی ای به دلیل کاهش ناگهانی هورمون ها هم اتفاق می افتد.
تحقیقی که در سال 2015 انجام شد نشان میدهد حداقل نیمی از زنان حداقل یکبار در زندگی شان بعد از سکس دچار افسردگی شده اند. این مسئله نشان میدهد که کاهش ناگهانی سطح هورمون ها تاثیر قابل توجهی روی افراد دارد ، حتی وقتی در سکس سناریو کینکی شدیدی در کار نباشد.
مراقبت و توجه بعد از سکس به حداقل رساندن تاثیر کاهش شدید هورمون ها و از بین بردن احساسات منفی ای که ممکن است به دنبال داشته باشد کمک میکند.
اینکار باعث میشود هر دو بعد از سکس با وجود کاهش ناگهانی سطح هورمون هایتان حس خوشایندی را تجربه کنید. حس اهمیت دادن ، مراقبت و توجه کمک میکند که احساسات منفی ای مثل مورد سوءاستفاده قرار گرفتن برای سکس که ممکن است بعد از سکس در پارتنرتان به وجود بیاید را از بین ببرد.
پس حتی اگر سکس تان معمولی و عادی هم بود کمی بغل کردن و حرف زدن بعد از سکس کمک میکند تا هر دو در مجموع تجربه بهتری داشته باشید ، اینکار همچنین به از بین بردن احساسات منفی و پوچی ای که ممکن است افراد بعد از سکس های غیر تعهدی و به اصطلاح “وان نایت استند” تجربه کنند هم کمک میکند.

2.ارتباط و پیوندتان را تقویت میکند

حتی اگر با کسی که سکس دارید در یک رابطه بلند مدت تعهدی نیستید باز هم داشتن ارتباط انسانی و حس اعتماد خیلی مهم است.
مراقبت و توجه بعد از سکس به تقویت ارتباط و پیوند شما و پارتنرتان کمک میکند. لازم نیست ماهیت این پیوند عشقی و رمانتیک باشد ، بلکه هدف حس خوشایند مورد توجه قرار گرفتن و اهمیت دادن به شخصی که شب فوق العاده ای را با هم تجربه کردید است.
زوج هایی که این کار را بعد از سکس انجام میدهند رابطه ی بهتر و عمیق تری دارند ، چون لخت بودن و توجه و اهمیت دادن به همدیگر بعد از ارگاسم یک روش عالی برای ایجاد و تقویت صمیمیت است.

بیشتر بخوانید . . .
پوزیشن جنسی زن زندانی
3.مبارزه با حس شرمساری

همه ی ما باید با حس شرمی که در خصوص سکس و مسائل جنسی وجود دارد مقابله کنیم ، خیلی از مردم هنوز هم بعد از سکس این احساسات منفی را تجربه میکنند ، حتی وقتی که میدانند سکس چیزی است که باید از آن لذت ببرند!
به دوش کشیدن حس شرمساری نسبت به سکس باعث میشود تا بعد از ارگاسم سکس را ناگهانی و بدون هیچ توجهی به پارتنرتان تمام کنید. اینکار فقط حس شرم شما نسبت به سکس را روز به روز بیشتر میکند.
به جای اینکه سریع لباس هایتان را بپوشید و رختخواب را ترک کنید ، در تخت بمانید چون مراقبت های بعد از سکس به مبارزه با حس شرم ناخواسته شما کمک می کند ، شما با اینکار به خودتان اجازه میدهید از حس وحالی که دارید لذت ببرید و به تجربه ای که با پارتنرتان داشتید فکر کنید.
همین کارهای به ظاهر کوچک و ساده به شما برای مبارزه با کلیشه های منفی مربوط به سکس و حس شرمی که نسبت به آن دارید کمک میکند.

4.سکس بهتر

همه ی کتاب ها ، فیلم ها ، سریال ها و تئاتر ها دارای پایان و جمع بندی ای هستند که باعث رضایت کلی مخاطب از آن اثر میشود. خیلی ها فکر میکنند ارگاسم صحنه ی آخر سکس است در صورتی که پایان واقعی مراقبت و توجه بعد از سکس است.
با اینکار شما این فرصت را پیدا میکنید تا با پارتنرتان حرف بزنید و بخش های لذت بخش ، بخش هایی که میخواهید بهترشان کنید یا بخش هایی که دوست دارید کلا از سکس تان حذف کنید را با هم در میان بگذارید. از طرفی این زمان بهترین موقعیت برای در میان گذاشتن فانتزی هایی است که دوست دارید امتحان شان کنید.
همه ی این کارها به بهتر شدن زندگی جنسی تان کمک میکند چون شما با هم در مورد نکات مثبت و منفی سکس تان صحبت میکنید و یاد میگیرید دفعه ی بعد برای بهترین تجربه ممکن باید چه کارهایی را انجام دهید.

مراقبت و توجه بعد از سکس چطور باید انجام شود

خب ، اگر به دنبال بهبود زندگی جنسی تان هستید و میخواهید اینکار بخشی از سکس تان باشد کارهای ساده و کوچک زیادی هست که میتوانید انجام دهید :

1.تمیز کردن

سکس میتواند کثیف و درهم باشد ، از عرق و روان کننده و روغن ماساژ گرفته تا منی و ترشحات واژن! با اینکه اولین حرکت غریزی شما رفتن به دستشویی و تمیز کردن خودتان است ولی شاید تمیز کردن هم به عنوان بخشی از مراقبت و توجه های بعد از سکس ایده بهتری باشد.
یک نفرتان میتواند حوله بیاورد و کمی با گرم خیسش کند و پارتنرش را تمیز کند. یکی از گزینه های دیگر میتواند یک دوش یا حمام دو نفره باشد.
میتوانید همدیگر بشویید ، خشک کنید یا حتی بدن هم را لوسیون بزنید. همین کارهای ساده کمک میکند تا بعد از سکس هم لحظات لذت بخشی را با پارتنرتان بگذرانید.
اگرهم سکس تان “وان نایت استند” و غیر تعهدی بود مطمئن باشید با اینکار آن شب یکی از خاطره انگیزترین سکس های زندگی تان خواهد بود.

2.نوازش همدیگر

یکی دیگر از روش های مراقبت و توجه بعد از سکس نوازش و لمس کردن همدیگر است ، البته نه به صورتی که ماهیت جنسی داشته باشد ، بلکه نوازشی که حس آرامش و امنیت را به پارتنرتان منتقل کند.
اینکار میتواند شامل بغل کردن به صورت “spooning (قاشقی)” یا دراز کشیدن در آغوش هم باشد. اگر هم هوا گرم است و بغل کردن و نوازش کردن برای مدت طولانی برایتان ممکن نیست ، حرکات ساده ای مثل گرفتن دست همدیگر و لمس ران ها ، سینه یا هر جایی دیگری از بدن پارتنرتان هم نوعی نوازش محسوب میشود.
تماس پوستی خیلی موثر است و انجام اینکار حتی برای زمانی کوتاه قبل از اینکه از خستگی سکس به خواب بروید تاثیر زیادی روی حسی که صبح روز بعد خواهید داشت می گذارد.

بیشتر بخوانید . . .
راهنمای جامع برای رابطه دهانی
3.صحبت های صمیمانه و خودمانی (pillow talk)

با اینکه شاید بعضی ها بعد از سکس حوصله ی حرف زدن نداشته باشند ولی اگر شما دوست داشتید که افکار و احساسات تان را بعد از سکس با پارتنرتان در میان بگذارید حتما این کار را انجام دهید. وقتی هر دوی شما حس آرامش و رضایت بعد از ارگاسم را تجربه می کنید و پلک هایتان از خستگی سنگین شده در واقع بهترین زمان برای داشتن مکالمه های صادقانه و صمیمی با پارتنرتان است.
این گپ زدن های بعد از سکس یکی از موثرترین راه های ارتباط با پارتنرتان به عنوان بخشی از مراقبت و توجه بعد از سکس است ، اینکار به ایجاد ارتباط بین شما و پارتنرتان کمک میکند تا بتوانید چیزهایی را با هم در میان بگذارید که شاید هیچ وقت موقعیتش پیش نیاید.
باز هم تکرار میکنم ، حرف زدن و مکالمه بعد از سکس با کسی که با او در رابطه نیستید هیچ مشکلی ندارد و نباید از انجام این کار خجالت بکشید و شرمسار باشید.

4.حواس تان را آرام میکند

یکی دیگر از روش های مراقبت و توجه بعد از سکس ریلکس کردن حواس تان با روشن کردن یک شمع معطر یا اسپری کردن یک اسانس خوشبوی آرامش بخش است.
اگر سکس شدید و سنگینی داشتید شاید در بعضی از نواحی بدن تان احساس گرفتگی و درد کنید ، در این شرایط یک ماساژ آرامش بخش برای ریلکس کردن عضلات تان و پیشگیری از حس ناخوشایندی که گرفتگی عضلات می تواند به دنبال داشته باشد ایده ی خوبی است.
در کل هر کاری که کمک میکند حس و حال بهتری داشته باشید را انجام دهید ، حالا هر چی که هست. همچنین یادتان باشد که خجالت نکشید و پارتنرتان را هم در فعالیت های آرامش بخشی که در نظر دارید شرکت بدید.

5.مطمئن بشید سلامت به خانه شان برمیگردند

اگر با یک غریبه سکس داشتید و قصد نداشت بعد از سکس شب را با شما سپری کند دلسرد نشوید چون شما هنوز هم میتوانید مراقبت و توجه بعد از سکس را با مطمئن شدن از اینکه سالم به خانه اش میرسد انجام دهید.
میتوانید خودتان او را برسانید یا برایش تاکسی بگیرید. یادتان باشد که بعدش به او پیام دهید تا مطمئن بشید سالم به خانه رسیده و یا حتی صبح روز بعدش هم با یک پیام از حالش جویا بشید.
اینکار فقط مخصوص زوج ها نیست ، اطمینان از امنیت و سلامت یک نفر و جویا شدن حال و احوال شان بعد از شبی که با هم گذراندید یک کار درست و مودبانه است که هر آدم بالغی باید انجام دهد.

6. آب و خوراکی دم دست داشته باشید

سکس یک فعالیت شدید و انرژی بر است و اکثر اوقات بعد از سکس احساس تشنگی و حتی گرسنگی پیدا خواهید کرد.به عنوان بخشی از مراقبت بعد از سکس حداقل مطمئن بشید که آب دم دستتان هست تا تشنگی تان را بر طرف کنید.
از پارتنرتان بپرسید که گرسنه است یا نه و مقداری خوراکی در تخت برایش بیارید. میتوانید موقع خوردن با هم حرف بزنید ، فیلم تماشا کنید یا هر کاری دیگری که با آن راحت هستید.
شاید بعد از خوردن آب و غذا دوباره انرژی لازم برای چند دور سکس دیگر را هم داشته باشید!

7.به تجربه ای که با هم داشتید فکر کنید

یکی دیگر از بهترین کارهایی که میتوانید به عنوان مراقبت و توجه بعد از سکس انجام دهید مرور کردن تجربه ای است که با هم داشتید.
اکثر مردم هنوز هم برای حرف زدن در مورد نیازها و خواسته هایشان در سکس مشکل دارند. خیلی از مردم نمی دانند چطور در مورد سکس با پارتنرشان حرف بزنند ، حتی وقتی که با پارتنرشان در یک رابطه بلند مدت هستند.
برای اینکار هیچ زمانی بهتر از وقتی که هر دو به ارگاسم رسیده اید و در تخت تان لخت هستید نیست. واقعا چرا نباید در مورد چیزهایی که در سکس از آنها لذت بردید حرف بزنید؟
اگر میخواهید بخش هایی از سکس که از آنها راضی نبودید را بهتر کنید مکالمه را اول با نکات مثبت سکس تان آغاز کنید و مکالمه را به آرامی به سمت چیزهایی که دوست دارید تغییر دهید یا کارهایی که دوست دارید امتحان کنید هدایت کنید. اینکار یکی از بهترین راه های بهبود زندگی جنسی تان و شانسی برای تجربه چیزهای جدید در سکس است.

دیدگاه خود را درج کنید