هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. تاثیرات ماریجوانا بر رابطه جنسی
تاثیرات ماریجوانا بر رابطه جنسی

تاثیرات ماریجوانا بر رابطه جنسی

در سال 2020 اکثر آمریکایی ها باید با این واقعیت کنار می آمدند که موجی از قانونی شدن ماریجوانا در سراسر آمریکا به راه افتاده بود. در زمان نوشتن این مقاله (جولای 2020) ماریجوانا به طور کامل در یازده ایالت و شهر واشنگتن دی.سی و در 28 ایالت دیگر برای استفاده های پزشکی قانونی شده است. کاملا واضح است که موج آزاد شدن ماریجوانا ادامه پیدا خواهد کرد و مصرف آن به طور گسترده تری مورد قبول جامعه قرار خواهد گرفت ، جالب است بدانید که در حال حاضر ماریجوانا یکی از با ارزش ترین محصولات کشاورزی آمریکاست.

 

به جز حرف و حدیث های مردم تحقیقات چندانی در مورد تاثیرات ماریجوانا روی عملکرد و واکنش های جنسی افراد انجام نشده است. ولی دو تحقیقی که اخیرا انجام شده اند تصدیق کننده این باور عموعی هستند که ماریجوانا به بهتر شدن سکس کمک میکند.

در تحقیق اول که توسط دانشگاه British Columbia انجام شد 216 مصرف کننده ماریجوانا در یک نظر سنجی شرکت کردند. یکسری از نتایج جالب این نظر سنجی به شرح زیر است :
-به گفته ی 74 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا حساسیت آنها را نسبت به لمس و نوازش های اروتیک و سکسی افزایش میدهد.
-به گفته ی 74 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا به بهبود رضایت جنسی شان کمک میکند.
-به گفته ی 70 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا به آنها برای ریلکس شدن و حس “در لحظه حال بودن” در طول سکس کمک میکند.
-به گفته ی 66 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا لذت ارگاسم هایشان را بیشتر میکند.
-به گفته ی 59 درصد شرکت کننده ها ماریجوانا میل جنسی شان را افزایش میدهد.

این یعنی تقریبا سه چهارم شرکت کننده ها قبول دارند که ماریجوانا تاثیر مثبتی روی واکنش های جنسی شان دارند. شاید نکته قابل توجه در اینجا این باشد که حدود دو سوم شرکت کننده ها ادعا کردند که ماریجوانا به آنها کمک میکند تا بیشتر “در لحظه حال” باشند ، حسی که به گفته ی هر سکس تراپیستی می تواند تاثیر مثبت زیادی روی رابطه زوج ها داشته باشد. در لحظه حال بودن یکی از موثرترین مولفه های بهبود سکس و رابطه افراد است ، پس اگر فکر میکنید ماریجوانا میتواند به شما کمک کند یک سری به دکتر معتمد محل تان بزنید!

بیشتر بخوانید . . .
چگونه واژن و منی خوشبو و خوش طعم کنیم ؟

پس جنبه های منفی تحقیق چی؟
-به گفته ی 41 درصد از شرکت کننده ماریجوانا تاثیرات متفاوتی روی آنها داشت ، بعضی از جنبه های سکس را برایشان بهتر میکرد و روی بعضی از جنبه های دیگر تاثیر منفی داشت
-فقط 39 درصد شرکت کننده ها گفتند که ماریجوانا همیشه سکس شان را بهتر میکند.
-5 درصد هم باور داشتند ماریجوانا همیشه سکس شان را خراب میکند.

همانطور که انتظار داشتید اثرات درمانی ماریجوانا به درد همه نمیخورد و برای همه مناسب نیست. مصرف ماریجوانا روی عملکرد جنسی بعضی از شرکت کننده ها تاثیر منفی داشت، پس با احتیاط و صلاح دید خودتان از آن استفاده است.
در تحقیق دوم که توسط دانشگاه st.louis انجام شد از 373 نفر از زنانی که به پزشک زنان و زایمان مراجعه کرده بودند سوال شد که آیا تابحال قبل از سکس تجربه ی مصرف ماریجوانا را داشته اند یا نه. جواب یک سوم آنها بله بود ، در نهایت مشخص شد که احتمال تجربه ی ارگاسم های رضایت بخش تر در افرادی که ماریجوانا مصرف میکردند حدود دو برابر کسانی بود که از مصرف آن کاملا خودداری میکردند.
البته نتایج این تحقیقات قطعی و نهایی نیستند. برای مثال جامعه ی نمونه این تحقیقات نسبتا کوچک هستند چون کسانی در این تحقیقات شرکت کردند که تمایل داشتند به سوالات این نظرسنجی ها پاسخ دهند. از طرف دیگر اینکه شرکت کننده ها از گروه افرادی انتخاب شده بودند که احتمالا از قبل دیدگاه مثبتی نسبت به ماریجوانا داشتند پس نتایج لزوما شفاف نیستند. ولی هر چی که نباشد این تحقیقات نشان دهنده این هستند که ماریجوانا حداقل در چند مورد میتواند روی سکس افراد تاثیر مثبت داشته باشد.
البته تحقیقات بزرگتر دیگری هم انجام شده اند که نشان دهنده ی فواید مثبت ماریجوانا در سکس هستند. تحقیقی که توسط دانشگاه استنفورد روی 50 هزار شرکت کننده بالای چهارده سال انجام شد نشان میدهد احتمال اینکه افرادی که ماریجوانا مصرف میکنند سکس لذت بخش تری را تجربه کنند و شهوت بیشتری داشته باشند تا حدودی بیشتر است.
لازم است تحقیقات بیشتر و وسیع تری در خصوص این موضوع انجام شود ، چون در خیلی از مسائل همپوشانی ای بین نژاد ، تمایلات جنسیت و گرایش افراد هست که باید در نظر گرفته شوند.
ولی با اینحال یکسری چیزها را میتوان با قطعیت گفت ، اینکه ماریجوانا برای بعضی ها مفید ، برای عده کمی مضر ، و در کل از الکل بهتر است.

بیشتر بخوانید . . .
27 نکته که مردان در مورد رابطه جنسی با زنان باید بدانند

در هر دوی این تحقیقات از چیزی که محققان به آن “نمونه در دسترس” میگویند استفاده شده بود. یعنی نمونه های این تحقیق از افرادی بودند که به راحتی در دسترس بودند ، مثلا در اینجا محققان سراغ یکسری از مراجعه کنندگان دکتر زنان و زایمان رفتند و در اینترنت کسانی را پیدا کردند که حاضر بودند در نظرسنجی هایشان شرکت کنند. نتایجی که از نمونه های در دسترس به دست می آیند را نمیتوان نتایج قطعی نامید ، ولی با اینحال این تحقیقات در چارچوب قابل قبولی از تحقیقات علوم اجتماعی قرار دارند. مطمئنا مجلات روان شناسی بدون تحقیقاتی که بر اساس یک جامعه نمونه در دسترس مشخص (منظورمان دانشجوهاست!) انجام شده باشند خیلی نازک میشدند!

دیدگاه خود را درج کنید