هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. تجربه ارگاسم شدید با تحریک گردن رحم
تجربه ارگاسم شدید با تحریک گردن رحم

تجربه ارگاسم شدید با تحریک گردن رحم

همیشه به کلیتوریس، واژن، و لبینه‌های دستگاه تناسلی زنانه در بحث مسائل جنسی توجه زیادی می‌شود. اما گردن رحم کجاست؟ گردن رحم در انتهای کانال واژن واقع شده است و کمتر کسی فکرش را می‌کند که این بخش گمنام و بی‌آزار دستگاه تناسلی بتواند پتانسیلی برای لذت جنسی یا ارضاشدن فراهم کند. اما چطور با تحریک گردن رحم به ارگاسم برسیم؟

 

ارگاسم با تحریک گردن رحم چیست؟

ارگاسم گردن رحم را با تحریک یا واردکردن فشار به گردن رحم می‌توانید تجربه کنید. گردن رحم کانال باریکی است که واژن و رحم را به‌یکدیگر متصل می‌کند.
«کرول کویین»، دکترا و سکس‌درمان‌گر وبسایت لرزش‌های خوب، در مورد محل قرارگرفتن گردن رحم به این شکل توضیح می‌دهد: «گردن رحم در انتهایی‌ترین بخش واژن قرار گرفته است. اعصاب زیادی در این بخش متمرکز شده و به‌همین دلیل تحریک این بخش می‌تواند لذت‌بخش باشد». «شری اِی. راس»، پزشک متخصص زنان و زایمان در تکمیل این نکات می‌گوید: «بسته به این‌که در کدام بخش از چرخۀ قاعدگی قرارگرفته باشید، برای ارگاسم گردن رحم نیاز به دخول نسبتاً عمیقی دارید. در بعضی از افراد این حس پُری و تحریک‌شدگی بخش‌های انتهایی واژن منجر به ارگاسم می‌شود».
ارگاسم گردن رحم در همۀ افراد ممکن نیست. همان‌طور که «راس» می‌گوید، اتفاقاً لمس‌شدن گردن رحم در برخی از افراد می‌تواند آزاردهنده یا دردناک باشد. مطالعه‌ای که در سال 1985 در این زمینه انجام شد نشان می‌داد که «تحریک واژن یا گردن رحم حداقل می‌تواند به‌طور مؤثری بر ارگاسم زنانه تأثیر داشته باشد». تحقیق قدیمی دیگری با مشارکت 132 زن در این زمینه، نشان می‌داد که تحریک گردن رحم در 46 درصد این افراد منجر به ارگاسم می‌شود.
«راس» اشاره می‌کند که «اغلب زنان برای ارگاسم به مقداری تحریک مستقیم کلیتوریس نیاز دارند. البته برخی از زنان در سکس واژینال نیز تحریک غیرمستقیم کلیتوریس را تجربه می‌کنند؛ چون بخش عمدۀ ساختار کلیتوریس در داخل کانال واژن و در دهانة آن قرار گرفته است».


ارگاسم با تحریک گردن رحم چه حسی دارد؟

این ارگاسم کل بدن را بیشتر از تجربیات جنسی دیگر درگیر می‌کند و شدیدتر از سایر ارگاسم‌ها است. دلیل این تفاوت را «راس» به این شکل توضیح می‌دهد: «شاید دلیلش این باشد که برای رسیدن به ارگاسم گردن رحم به دخول عمیقی نیاز است که کل کانال واژن را شامل می‌شود. همین امر دلیل احساس پُری در ارگاسم گردن رحم و تحریک بسیاری از اعصاب ناحیۀ لگن است. بعضی از زنان در سکس با دخول عمیق بیشتر تحریک و برانگیخته می‌شوند».
در نتیجۀ تحقیقی که با بررسی اسکن ام‌آر‌آی مغزی و بررسی واکنش اعصاب به تحریک گردن رحم انجام شد، اعصابی حین برانگیختگی گردن رحم تحریک می‌شوند که در نواحی عمیقی از عضلات لگن قرارگرفته‌اند و با اعصابی که در تحریک و ارگاسم کلیتوریس دخیل هستند تفاوت دارند. در تحریک کلیتوریس عمدتاً پیام‌های عصبی توسط اعصاب موجود در ستون فقرات به مغز مخابره می‌شود.
«کویین» در ادامۀ بررسی عصب‌شناختی ارگاسم گردن رحم، این نکته را نیز می‌افزاید که «داشتن تجربۀ جنسی موفقی که گردن رحم را نیز تحریک ‌کند، این بخش از واژن را به‌طور خاص به یکی از نقاط تحریک‌پذیر جنسی تبدیل خواهد کرد؛ یعنی اگر شخصی تجربۀ جنسی هیجان‌انگیزی داشته که گردن رحم را نیز تحریک ‌کرده باشد، این بخش از دستگاه تناسلی به نقطۀ تحریک‌پذیری تبدیل می‌شود و پتانسیل ارگاسم را در خودش حفظ می‌کند».


نحوۀ دست پیداکردن به ارگاسم گردن رحم

 نقطه a-spot

. ابتدا باید گردن رحم را بشناسید
قبل از تحریک و ارضا‌شدن با گردن رحم باید اول بدانید که گردن رحم کجاست، چطور می‌توانید به آن دست پیدا کنید و لمس‌کردنش چه حسی به شما می‌دهد. برای کسب این شناخت با انگشتانتان گردن رحم را در کانال واژن پیدا کنید. این بخش در بالا یا رأس کانال واژن قرار گرفته و حسی که از لمس آن پیدا می‌کنید شبیه نوک بینی با حفره‌ای کوچک است. اگر دسترسی به این نقطه با انگشت برایتان دشوار است، از اسباب‌بازی‌های جنسی استفاده کنید که طول بیشتری نسبت به انگشتتان دارند. (پارتنرتان هم می‌تواند برای این‌کار به شما کمک کند!)
«راس» این نکته را یادآوری می‌کند که قبل از بررسی کانال واژن «از روان‌سازها استفاده کنید و اگر می‌خواهید با انگشت لمسش کنید، حتماً ناخن‌هایتان را کوتاه کنید».

بیشتر بخوانید . . .
5 مورد جلوگیری از خطر ابتلا به عفونت های جنسی

2. زمان درست تحریک گردن رحم
«جولن برایتن» پزشک متخصص عصب‌شناس، درمورد زمان مناسب تحریک گرن رحم می‌گوید: «پژوهش‌گران بر این باورند که بهترین زمان برای ارگاسم گردن رحم چندین روز پیش از شروع قاعدگی است؛ چرا که در این زمان گردن رحم در دسترس‌تر و پایین‌تر از زمان‌های دیگر است و راحت‌تر می‌توانید تحریکش کنید».

3. برانگیختگی، قبل از تحریک گردن رحم
«راس» و «کویین» هر دو تأکید دارند که پیش از این که گردن رحم را تحریک کنید، که لزوماً به دخول برای این‌کار نیاز است، باید واژن کاملاً تحریک و لیز شده باشد.
بنابراین همان‌طور که «کویین» توضیح می‌دهد، «حتماً قبل از این‌که بخواهید گردن رحم را تحریک کنید، باید برانگیخته شده باشید؛ چون دخول بدون این‌که رحم لیز و تحریک شده باشد باعث ایجاد خارش و سوزش در واژن می‌شود. از فشار شدید و ناگهانی به داخل واژن پرهیز کنید چون در حالت برانگیختگی گردن رحم حساس‌تر می‌شود. پس با ملایمت انجامش دهید».

4. ببینید لمس‌شدن کدام قسمت حس بهتری دارد
راه‌های زیادی برای تحریک گردن رحم وجود دارد که هرکدام ممکن است به‌طریقی برایتان لذت‌بخش باشد.
«کویین» بعضی از آن‌ها را نام می‌برد: برای برخی از افراد دخول یکنواخت با کیر یا آلت مصنوعی کمری که طولش به‌اندازه‌ای باشد که به گردن رحم برسد، لذت‌بخش و تحریک‌کننده است.
راه‌ها و متدهای دیگری نیز وجود دارد، مانند:

  • حرکت‌دادن دایره‌وار گردن رحم
  • تحریک اطراف گردن رحم
  • لمس‌کردن دهانۀ گردن رحم (روزنۀ کوچکی که وسط گردن رحم قرارگرفته است)
  • لرزش
  • لمس‌کردن با ریتم
    با امتحان‌کردن حالت‌های مختلف می‌توانید بهترین روش را برای تحریک گردن رحم و ارگاسم پیدا کنید. اگر پارتنرتان قبل از دخول از انگشتانش استفاده کند، راحت‌تر می‌تواند حساس‌ترین و تحریک‌آمیزترین روش را برای تحریک‌کردنتان پیدا کند.

5. در پوزیشن‌هایی سکس کنید که عمق دخول بیشتری دارد
بنا به‌نظر «راس»، برخی از پوزیشن‌ها ارگاسم گردن رحم را آسان‌تر می‌کنند که درواقع شامل حالت‌هایی می‌شود که عمق دخول بیشتری داشته باشند. میشنری، سگی، دختر گاوچران و برخی از روش‌های همیشگی و قدیمی که دخول عمیقی دارند. برای نمونه شخصی که واژن ‌دارد در انتهای تخت‌خواب قرار می‌گیرد و کسی که قرار است دخول را انجام دهد پشت در حالت ایستاده دخول را انجام می‌دهد؛ چون در این حالت بیشترین توان و تسلط را برای دخول پیدا می‌کند.
«برایتن» توصیه می‌کند که «سکس را در آرامش و با انجام حالت‌های همیشگی شروع کنید (مثل میشنری). بعد به حالت سگی تغییرش بدهید تا دخول عمیق‌تری داشته باشید که بتواند گردن رحم را نیز تحریک کند. انتخاب پوزیشن سکسی که بتواند در تمام افراد به میزان یکسانی گردن رحم را تحریک کند، تقریباً غیر ممکن است. با تجربه کسب‌کردن و امتحان‌کردن روش‌های مختلف می‌فهمید که چطور به بهترین شکل این کار را انجام دهید».

6. نقطۀ A را تحریک کنید
نقطۀ A که به «کمانۀ قدامی» (anterior fornix) نیز معروف است، بافت حفره‌مانندی است که در فاصلۀ بین گردن رحم و دیوارۀ واژن قرارگرفته است و گوشۀ نرمی در حدفاصل دیوارۀ واژن و کنارۀ گردن رحم به‌وجود آورده است. به عقیدۀ «کویین» این نقطه در بخش‌ عمیقی از واژن واقع شده و بیشترین تمرکز اعصاب تحریک‌پذیر را در خودش دارد؛ بنابراین نقطۀ A به عنوان بخشی کلیدی در تحریک و ارگاسم گردن رحم به‌حساب می‌آید:
«برای برخی از افراد، کمانۀ قدامی حساسیت بالایی دارد و با اسباب‌بازی‌های ظریفی که طول کافی برای دسترسی به اطراف گردن رحم داشته باشد، قابل تحریک است. حتی پارتنرتان از انگشت هم می‌تواند برای تحریکش استفاده کند».

7. در شرایطی غیر از سکس با پارتنرتان، برای شناخت بیشتر تمرین کنید
بعد از تجربۀ ارگاسم گردن رحم، ممکن است برایتان تمایز قائل‌شدن بین حس برانگیختگی حاصل از تحریک گردن رحم و تحریک‌شدن سایر قسمت‌های واژن دشوار باشد؛ تشخیص این احساس به‌ویژه حین دخول دشوارتر نیز می‌شود. اگر برای پیداکردن فرق این ارگاسم با سایر ارگاسم‌ها کنجکاو هستید، «برایتن» پیشنهاد می‌کند که در شرایطی غیر از زمان‌هایی که با پارتنرتان معاشقه می‌کنید، روی احساس‌های جنسی مختلفتان تمرکز کنید:
«برای ارگاسم گردن رحم، بیش از هرچیز به تمرکز و توجه کافی نیاز دارید، بنابراین اگر مشتاق چنین تجربۀ لذت‌بخشی هستید، انجام تمرینتات مدیتیشن را برای افزایش تمرکز در نظر بگیرید. خیلی از خانم‌ها بعد از این تجربۀ لذت‌بخش معتقدند که برای ارگاسم گردن رحم باید تمام حواستان به عضلات لگن متمرکز شده باشد. پس با این حساب کلید رسیدن به ارگاسم گردن رحم، توجه و تمرکز کافی است».

بیشتر بخوانید . . .
چطور زنان را به انزال (برون‌پاشی) برسانید

 

پرسش های متداول

وقتی گردن رحم را لمس می‌کنید باید چه شکلی داشته باشد؟
گردن رحم بافت استوانه‌ای شکل است و مثل نوکی از بخش انتهایی دیوارۀ واژن به طرف بخش فوقانی این کانال بیرون آمده است. معمولاً اطرافش نرم و کمی منعطف و اسفنجی است و بخش میانی مثل نوک بینی سفت‌تر است. تقریبا شکلی شبیه دونات دارد و حفرۀ خیلی کوچکی وسطش وجود دارد که به آن دهانۀ گردن رحم می‌گویند و با انگشت قابل لمس‌شدن است.


طول کانال واژن چقدر است؟ طول آلت باید چقدر باشد که با دخول بتوان به گردن رحم دسترسی پیدا کرد؟
«راس» توضیح می‌دهد که طول کانال واژن چیزی بین 6.8 تا 14.7 سانتی‌متر است و در اغلب افراد به‌طور میانگین به 10.5 سانتی‌متر می‌رسد. با این حال، با تحریک و برانگیختگی عضلات واژن شل می‌شوند و طول این کانال افزایش پیدا می‌کند و گردن رحم بسته به این‌که فرد در چه دوره‌ای از چرخۀ قاعدگی قرارگرفته باشد، در بالا یا پایین کانال واژن قرار می‌گیرد. براساس توضیحات «برایتن» در این‌باره، درست قبل از شروع قاعدگی در خانم‌ها، گردن رحم در پایین‌ترین حالت خود (نزدیک‌ترین فاصله به دهانۀ واژن) قرار دارد.


آیا دخول به داخل دهانۀ گردن رحم امکان‌پذیر است؟
خیر، کیر، انگشت یا اسباب‌بازی‌های جنسی امکان ورود به داخل روزنۀ میانی در گردن رحم را ندارند. بنابراین ارگاسم گردن رحم با تحریک و تماس با این بافت در واژن صورت می‌پذیرد و نه دخول به داخل آن.


آیا لمس یا برخورد با گردن رحم باعث ایجاد درد می‌شود؟
هرکسی دوست ندارد گردن رحمش در سکس لمس و تحریک شود. درست است که برخی از افراد با لمس‌شدن گردن رحم تحریک می‌شوند و حتی تحریک گردن رحم می‌تواند باعث ارگاسم شود. اما بعضی از افراد هرگونه تماس و برخورد با گردن رحم می‌تواند دردناک باشد و حتی دخول باعث ورم و آسیب‌دیدگی این بافت شود که به آن خون‌مردگی گردن رحم نیز می‌گویند.


نکاتی که باید به آن‌ها توجه داشته باشید

گردن رحم بسیار حساس است. بنابراین برای تحریک و ارضای آن باید خیلی مراقب باشید. هرگونه دخول عمیق یا تحریک و لمس بیش‌ازحد می‌تواند منجر به درد یا آسیب یا به‌اصطلاح خون‌مردگی گردن رحم شود و احساس گرفتگی و تورم در نواحی داخلی واژن و لگن را به‌وجود می‌آورد. از طرف دیگر در گردن رحم برخی از افراد اصلاً حساسیت و تحریک‌پذیری خاصی وجود ندارد.
«راس» در این باره می‌گوید: «گردن رحم فیبرهای عصبی وجود دارد که در برخی از افراد منجر به درد می‌شود و برای عده‌ای اندک لذت بخش است».
بنابراین نباید خودتان را به انجام کاری مجبور کنید و اگر متوجه درد یا آزردگی خاصی حین تحریک گردن رحم شدید، حتماً دست نگه دارید. هرکسی قادر به لذت‌بردن از تحریک گردن رحم نیست و صرف‌نظر از این، روش‌های بسیار زیاد دیگری برای لذت‌بردن از سکس وجود دارد.
«کویین» می‌گوید: «اگر انجام این کار بیش از حد برایتان دردناک است، برای اطمینان می‌توانید با پزشک مشورت کنید. مشکلاتی مثل تورم لگنی و برخی دیگر از عارضه‌های مربوط به سلامتی دستگاه تناسلی منجر به حساسیت بیش‌از حد گردن رحم می‌شود و در نتیجه دیگر از تحریک گردن رحم لذت نمی‌برید».

 

تحریک و ارضای گردن رحم می‌تواند برای برخی از افراد بسیار لذت‌بخش باشد ولی انجام آن به همه توصیه نمی‌شود. اگر در مورد این نوع ارگاسم کنجکاو هستید، گردن رحم با انگشت، اسباب‌بازی‌های جنسی و یا حین دخول عمیق با کیر یا آلت مصنوعی کمری قابل تحریک و ارضاشدن است. یادتان باشد که به‌محض ناراحتی و درد، دست از کنجکاوی بردارید و به سراغ همان ارگاسم‌های همیشگی بروید.

دیدگاه خود را درج کنید