هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. دلایل خیس نشدن واژن در رابطه جنسی
دلایل خیس نشدن واژن در رابطه جنسی

دلایل خیس نشدن واژن در رابطه جنسی

یکی از ویژگی‌های شگفت‌انگیز واژن این است که از خودش روان‌کننده ترشح می‌کند و اگر تابحال چیزی در این باره نشنیده‌اید باید بدانید که روان‌کننده یکی از مهم‌ترین نکات برای داشتن یک رابطه خوب و لذت‌بخش است. شما نمی‌توانید فقط با اراده کردن واژنتان را خیس کنید. وقتی که بدنتان با شما همراهی نمی‌کند می‌تواند خیلی آزاردهنده باشد.

دکتر “لاندا” رئیس مرکز پزشکی bodylogic، دکتر “اووراستریت” متخصص سکس و دکتر “اوربیچ” رئیس بخش جراحی‌های رباتیک زنان و زایمان بیمارستان Israel mount Sinai نیویورک در اینجا دلایلی که باعث می‌شود واژن آنقدری که دلتان می‌خواهد خیس نشود را در میان می‌گذارند.

 

۱. قرص‌های ضد افسردگی‌ ممکن است باعث خشکی واژن شوند.
دکتر “لاندا” می‌گوید قرص‌های ضد افسردگی نه تنها باعث اختلال میل جنسی می‌شوند بلکه می‌توانند خیس شدن واژن هنگام تحریک جنسی را هم تحت تاثیر قرار دهند. با روانپزشک‌تان درمورد تغییر داروهایتان صحبت کنید تا دارویی که هم برای سلامت روان و هم سلامت جنسی‌تان مفید است را پیدا کنید.

۲. بچه شیر می‌دهید.
دکتر “لاندا” می‌گوید که خشکی واژن در دوران شیردهی به دلیل تغییرات هورمونی بین زنان رایج است.

۳. سیگار می‌کشید.
دکتر “لاندا” می‌گوید: «سیگار کشیدن و دیگر عواملی که باعث مسدود شدن شریان‌های خونی می‌شوند می‌توانند شریان‌های خونی کوچک اطراف واژن را مسدود کنند و خیس شدن واژن را با مشکل مواجه کنند. نحوه‌ی خیس شدن واژن به این صورت است که رگ‌های خونی ناحیه‌ی واژن متورم می‌شوند (مثل نعوظ در مردان) و این فشار خون بالا در رگ‌ها باعث ترشح نوعی مایع لزج به نام “سرم خونی” می‌شود که درنهایت باعث خیس شدن بافت‌های واژن می‌شود.»

۴. اختلال هورمونی دارید
یکی از دلایل رایج خشکی واژن کاهش سطح هورمون “استروژن” در زمان یائسگی، یائسگی زودرس، پس از زایمان یا در دوران شیردهی است، البته روش‌های درمان سرطان مثل شیمی درمانی و اشعه‌درمانی هم می‌توانند باعث کاهش سطح استروژن و در نتیجه کاهش ترشحات واژن شوند. اگر هیچ کدام از موارد بالا را تجربه نکرده‌اید بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا دلیل خشکی واژن‌تان مشخص شود.

بیشتر بخوانید . . .
نشانه دوست دختران سوء استفاده‌گر

۵. موقع سکس با بدن‌تان در ارتباط نیستید.
دکتر “اووراستریت” می‌گوید: «اگر در حال سکس باشید ولی خودتان را در آن لحظه قرار ندهید و از سکس لذت نبرید واژن‌تان به اندازه‌ی کافی خیس نخواهد شد. اگر با بدنتان در ارتباط نباشید و از لحظه لذت نبرید درواقع دارید جلوی این که بدن‌تان به طور کامل برانگیخته شود را می‌گیرید، همین برانگیختگی است که باعث خیس شدن واژن‌تان می‌شود. برای ارتباط بهتر با بدن‌تان و این که بتوانید از لحظه حال لذت ببرید پیشنهاد می‌شود تمرینات خودآگاهی و تنفس را امتحان کنید. هر چه بیشتر با بدن‌تان هماهنگ و در ارتباط باشید ریلکس کردن و در نهایت برانگیخته شدن برایتان راحت‌تر خواهد بود.»

۶. عوارض داروهایی که مصرف می‌کنید باعث خشکی واژن‌تان می‌شوند.
داروهای آلرژی و سرماخوردگی‌ای که حاوی “آنتی هیستامین ها” هستند و حتی یکسری از داروهای آسم می‌توانند باعث خشکی واژن شوند. راه حل این کار ساده است؛ فقط کافی‌ست تا آخر عمر خانه بمانید و سعی کنید آسم نداشته باشید!
ولی جدا از شوخی می‌توانید با مصرف داروهای طبیعی‌تر یا مشورت با پزشکتان درمورد روش‌های جایگزین مشکل خشکی واژن‌تان را برطرف کنید.

۷. ممکن است نسبت به سکس احساس گناه و شرم داشته باشید.
دکتر “اووراستریت” می‌گوید: «داشتن حس گناه و شرم نسبت به سکس می‌تواند روی خیس شدن واژن‌تان تاثیر منفی داشته باشد. چه این احساس گناه و شرم را در دوران کودکی تجربه کرده باشید و چه در بزرگسالی، باید حتماً به فکر راه حلی باشید. اگر ذهن‌تان به شما می‌گوید که کاری که انجام می‌دهید اشتباه است بدنتان هم به حرفش گوش خواهد کرد، پس خیلی مهم است که به احساس گناه و منفی‌ای که نسبت به سکس دارید توجه کنید و سعی کنید این افکار و احساسات غیرمنطقی را به افکار و احساسات سالم و منطقی تبدیل کنید. مشورت کردن با روانشناسی که در “رفتار درمانی ادراکی” تخصص دارد می‌تواند خیلی به شما کمک کند. وقتی افکار و باورهایتان نسبت به سکس مثبت و سالم باشند بدنتان هم واکنش مثبت و مطلوبی از خودش نشان خواهد داد.»

بیشتر بخوانید . . .
تجربه ارگاسم شدید با تحریک گردن رحم

۸. پارتنرتان در سکس خوب نیست. شاید این موضوع واضح به نظر برسد ولی مشکل از اوست نه شما.
گاهی اوقات میل جنسی پایین و مشکلات با پارتنر جنسی‌تان می‌تواند باعث خشکی واژن‌تان شود. اگر او کاری که باید بکند را به درستی انجام ندهد یا حرکاتش شما را به خوبی تحریک نکند، واژن‌تان هیچوقت به اندازه‌ی سکس با کسی که به او کاملاً جذب هستید و با چوچوله‌تان مثل فرمان ماشین بازی می‌کند خیس نخواهد شد.

۹. صابونی که استفاده می‌کنید مناسب نیست.
بعضی از زنان به مواد شیمیایی داخل صابون‌ها، مواد شوینده، محصولات بهداشتی، رنگ موها و عطرها حساسیت دارند. این مواد حساسیت‌زا ممکن است روی لباس‌های زیر یا حوله‌هایتان بشینند و باعث خشکی یا التهاب واژن و یا هر دوی آنها شوند. حتی استفاده از بعضی روان کننده‌ها که مناسب شما نیستند هم می‌تواند باعث خشکی واژن شوند، پس بهتر است از شوینده‌ها و روان‌کننده‌هایی که طبیعی‌تر هستند استفاده کنید.

۱۰. خیلی استرس دارید.
قطعا برانگیخته شدن برای زنانی که استرس دارند و روی عمل جنسی‌ای که انجام می‌دهند تمرکز نمی‌کنند خیلی سخت‌تر است. اگر به دلیل استرس و حواس‌پرتی زیاد نتوانید برانگیخته شوید، قطعاً خبری هم از خیس شدن واژن‌تان نخواهد بود. احتمالاً با یکم خواب و خوردن پیتزا و تماشای magic mike حالتان بهتر خواهد شد. ولی اگر خشکی واژن‌تان شدید و دائمی است بهتر است با پزشک زنان و زایمان‌تان صحبت کنید تا مطمئن شوید مشکل جدی‌ای ندارید. اگر مشکل‌تان جدی نبود مطمئن باشید تماشای magic mike کارساز خواهد بود، جدی میگم!

 

منبع:
https://www.cosmopolitan.com/sex-love/news/a39585/reasons-youre-not-getting-wet/

دیدگاه خود را درج کنید