هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. نشانه هایی خودارضایی بیش از حد
نشانه هایی خودارضایی بیش از حد

نشانه هایی خودارضایی بیش از حد

5 علائمی که نشان میدهد بیش از حد خودارضایی میکنید

برای اکثر کسانی که کیر دارند خودارضایی کار لذت بخش و سالمی است. ولی برای بعضی ها میتواند مشکل بزرگی باشد.

 

با گسترش پاندمی کرونا و فاصله گذاری اجتماعی و منع تردد سکس هم در زندگی مردم کم رنگ تر شد و شاید شما هم مثل خیلی های دیگر بیشتر از قبل خودتان را با خودارضایی مشغول کردید(بالاخره تو خونه آدم حوصلش سر میره!). با اینکه خودارضایی مزایای خودش را دارد (دیگر خبری از بیماری های جنسی و حاملگی های ناخواسته نیست) ولی شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا بیش از حد خودارضایی میکنید یا نه.
بالاخره هر چی نباشد خودارضایی افراطی خیلی وجهه ی خوبی ندارد. وقتی به خودارضایی افراطی فکر میکنیم تصویر پسرهای نوجوانی که توی اتاق شان قایم میشوند و سعی میکنند رکورد خود ارضایی روزانه شان را بشکنند را در ذهن مان تجسم میکنیم ، نه یک مرد بالغ و موفق که در یک رابطه ی عاشقانه است!
ولی واقعیت این است که چیزی به اسم خودارضایی افراطی نداریم. طبق گفته انجمن بین المللی پزشکی جنسی بعضی مردم بیشتر از بقیه خودارضایی میکنند و اصلا چیزی به اسم مقدار خودارضایی “نرمال” نداریم. بعضی ها روزانه ، بعضی ها هفتگی و بعضی ها هم به ندرت یا حتی هیچوقت خودارضایی نمی کنند. طبق نظرسنجی ای که 2500 مرد آمریکایی در سال 2009 در آن شرکت کردند حدود 27 درصد مردان بین 30 تا 39 سال هفته ای یکبار تا ماهی چند بار خودارضایی میکنند، البته این نرخ در سنین مختلف کمی متفاوت است.
دکتر “دریک” روان شناس ، مشاور خانواده و متخصص درمان اعتیاد سکس میگوید : “مهم نیست چقدر خودارضایی میکنید ، مشکل وقتی پیش می آید که خودارضایی روی زندگی تان تاثیر منفی میگذارد.”
این حرف به معنی مشکل ساز نبودن خودارضایی نیست ، به خصوص اگر اینکار زندگی روزمره تان را مختل میکند.
پس چه زمانی یک عادت خودارضایی مشکل ساز میشود؟ موارد زیر علائم جسمی و روانی هستند که نشان میدهند باید به کیرتان یک استراحتی بدهید!

1.به خودتان آسیب میزنید

به گفته ی دکتر “کوهلر” متخصص اورولوژی دانشگاه “ایلینوی” بعضی ها آنقدر خودارضایی میکنند تا جایی که به خودشان آسیب میزنند. این آسیب دیدگی ها میتوانند خفیف (مثل ساییدگی پوست) و یا باعث مشکلات جدی تری مثل بیماری پیرونی (Peyronie’s disease) یا تجمع زخم در بدنه کیر به دلیل فشار زیاد موقع خودارضایی شود.
شاید لازم به گفتن این حرف نباشد ولی اگر آنقدر خودارضایی میکنید که باعث آسیب دیدگی تان میشود باید جلوی خودتان بگیرید چون عاقبت خوشی در انتظارتان نیست.

بیشتر بخوانید . . .
زمستان و فصل سرما چه تاثیری روی زندگی جنسی شما دارد؟

2.شغل تان تحت تاثیر قرار می گیرد

اگر آنقدر به خودارضایی فکر میکنید که نمیتوانید وظایف شغلی تان را به درستی انجام دهید ، آنوقت است که عادت خودارضایی تان به مشکل تبدیل شده است. اگر دائما در محل کارتان پورن تماشا می کنید یا به خاطر اینکه در دستشویی خودارضایی میکردید دیر به جلسه رسیدید احتمالا باید یک فکری برای این مشکل تان بکنید.

3.روابط دوستانه تان آسیب می بینند

آیا قرار های دوستانه تان را به خاطر اینکه ترجیح میدهید در خانه بمانید و خودارضایی کنید کنسل میکنید؟ آیا دوستان تان هم از اینکه دائما دست به سرشان می کنید خسته شده اند؟ اگر اینطور است احتمالا ریشه مشکل خودارضایی شماست.
بگذارید یک چیزی را روشن کنم ، هیچ ایرادی ندارد که یک شب را برای عشق و حال با خودتان کنار بگذارید ، اتفاقا خیلی هم خوبه و اصلا روزش را روی تقویم علامت بزنید، مشکل زمانی است که نیاز شما به خودارضایی به طور واضح روی روابط تان تاثیر منفی میگذارد.

4 زندگی جنسی تان آسیب می بیند

دکتر “کوهلر” میگوید : “بعضی از مردهایی که زیاد خودارضایی میکنند با یک نوع محرک جنسی خاص (مثلا تماشای یک نوع پورن خاص همراه با حرکات دست مشخص) خودشان را تحریک میکنند. حالا وقتی موقع سکس با پارتنرشان میرسد تازه می فهمند که نمی توانند آن نوع از هیجان جنسی که به آن عادت دارند را در سکس واقعی بازسازی و تجربه کنند.”
خلاصه اگر در هر بار خودارضایی یک نوع پورن خاص تماشا میکنید و یا با حرکات دست مشخصی کیرتان را تحریک میکنید در واقع دارید مغز و بدن تان را تربیت میکنید تا فقط با روش خاصی ارضا شود. این مسئله موقع سکس با پارتنرتان میتواند مشکلات جدی ای از نظر نعوظ شدن و یا حفظ نعوظ در طول سکس ایجاد کند. به گفته ی دکتر “کوهلر” اگر شما هم وضعیت مشابهی را تجربه می کنید باید به فکر یک راه حل برای این مشکل باشید.

بیشتر بخوانید . . .
پوزیشن جنسی چوب شور

5.همیشه به خودارضایی فکر میکنید

وقتی از خواب پا میشید دلتان میخواهد خودارضایی کنید و موقع ناهار در ذهن تان صحنه ی پورن مورد علاقه تان را مرور میکنید. مسیر برگشت به خانه تان هم غیر قابل تحمل شده چون فقط میخواهید زودتر به خانه تان برسید و با یک آبجو روی مبل بنشینید و پورن هاب تماشا کنید.
دکتر “دریک میگوید : “اگر این علائم برایتان آشناست و اغلب فکر اینکه کی و چطور میخواهید خودارضایی کنید حواستان را پرت میکند به احتمال زیاد خودارضایی در زندگی تان به یک مشکل تبدیل شده.”

 

اگر فهمیدید که مشکل خودارضایی دارید باید چیکار کنید؟

دکتر “دریک” میگوید : ” خودارضایی کار ناسالم و بدی نیست ولی اگر به زندگی تان آسیب میزند باید به آن به چشم هر عادت مضر دیگری نگاه کنید و به فکر درمان باشید.” این یعنی انجام یکی از این دو مورد : یا فعلا خودارضایی را کلا کنار بگذارید و یا اینکه مسیر “کاهش آسیب” را پیش بگیرید و برای خودتان حد و مرز تعیین کنید (مثلا اینکه فقط شب ها خودارضایی کنید).
با فرض اینکه احتمالا قصد ندارید تا آخر عمرتان خودارضایی را کنار بگذارید (به هر حال خودارضایی بخشی از یک زندگی جنسی سالم است) احتمالا روش دوم انتخاب بهتری است. برای خودتان قانون تعیین کنید و ببینید میتوانید به آنها پایبند باشید یا نه. اگر نمی توانید خودارضایی تان را محدود کنید و هر بار به عادات بد گذشته تان بر میگردید بهتر است به یک روان شناس مراجعه کنید چون ممکن است مشکلات روانی عمیق تری در این قضیه نقش داشته باشند.
خلاصه کلام اینکه هر از گاهی حال کردن با خودتان ایرادی ندارد ، مشکل زمانی پیش می آید که خودارضایی مانعی برای زندگی تان (یا زندگی جنسی) شود. ولی اگر خودارضایی تاثیر منفی ای روی زندگی تان ندارد با خیال راحت هر چقدر دوست دارید خودارضایی کنید!

 

 

دیدگاه خود را درج کنید