هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. هر چیزی که لازم است در مورد چوچوله(Clitoris) بدانید
هر چیزی که لازم است در مورد چوچوله(Clitoris) بدانید

هر چیزی که لازم است در مورد چوچوله(Clitoris) بدانید

مربی مسائل جنسی دکتر “فلیشمن” به یک زن هشتاد ساله ای که به تازگی بیوه شده بود و تابحال در زندگی اش به ارگاسم نرسیده بود کمک کرد تا مشکلش را حل کند.
او در آخر توانست طلسم ارگاسم او را بشکند ، ولی چطور؟ او به این زن در مورد کشف و تجربه کردن با چوچوله اش (عضوی از بدن که معمولا در ارگاسم زنان نقش دارد) گفته بود: “اول اینکه به قضیه به چشم “کار” نگاه نکن ، بهتره به چشم “بازی” به آن نگاه کنی.” با کمک دکتر او خیلی زود با چوچوله اش آشنایی پیدا کرد و وارد مسیر جدید و لذت بخشی از زندگی اش شد!
درسته ، گیج شدن در مورد موقعیت و ماهیت دقیق چوچوله مشکل رایج خیلی هاست ، حتی اگر چندین دهه با آن زندگی کرده باشید! یکی از دلایل این مسئله این است که در فرهنگ و جامعه ما از کلمه “آلت مردانه” برای توصیف همان آلت مردانه و آلت استفاده میکنیم ولی برای خطاب تمام قسمت های مختلف آلت تناسلی زنان از کلمه “واژن” استفاده میکنیم در صورتی که شاید منظورمان لابیا (لب های واژن) ، چوچوله یا خود واژن (که با نام مجرای زایمان هم شناخته میشود) باشد. مشکل دیگر کمبود مقالات پزشکی در خصوص این مسئله است تا جایی که در سال 1998 بود که اولین تحقیق جدی آناتومی مربوط به چوچوله انجام شد (توسط متخصص اورولوژی دکتر “هلن اوکانل”).
از طرفی اگر جلوی آینه بایستید چوچوله تان تقریبا قابل دید نیست. به همین خاطر به گفته ی دکتر “مینکین” متخصص زنان و زایمان و علوم تولید مثل دانشگاه yale چوچوله میتواند برای مردم خیلی اسرارآمیز و ناشناخته باشد.
ولی همه ی اینها به این معنی نیست که باید تا 80 سالگی (80 که هیچی تا 20 سالگی!) منتظر بمانید تا با چوچوله تان آشنا شوید. دکتر “فلیشمن” پیشنهاد میکند قبل از اینکه با کس دیگری وارد رابطه جنسی شوید اول سعی کنید بدن و چوچوله تان را خوب بشناسید. او میگوید : “اینکار باعث میشود تا آنها هم در سکس با شما بهتر عمل کنند.” حالا که نظرات متخصصان را شنیدید بهتره بریم سراغ اصل مطلب!

چوچوله (clitoris) چیست؟

چوچوله یا کلیتوریس بخش کوچک (در بیرون) و حساسی از آلت تناسلی زنان است که موقع برانگیختگی به دلیل افزایش گردش خون در آن ناحیه کمی بزرگتر و برجسته تر میشود. خیلی از زنان برای رسیدن به ارگاسم به تحریک چوچوله شان نیاز دارند. دکتر “مینکین” میگوید : “از نظر حساسیت و نقش آن در فعالیت های جنسی چوچوله مشابه آلت مردانه است.”
خود چوچوله از دو بخش قابل رویت تشکیل شده : کلاهک چوچوله که یک پوشش پوستی است که هنگام برانگیختگی جمع میشود ، بخش دیگر هم غده چوچوله است که همان برجستگی کوچک و حساسی است که دارای بیش از پانزده هزار گیرنده ی عصبی است که توسط کلاهک چوچوله محافظت میشود.
ولی چوچوله بیشتر از آن چیزی است که ما میبینیم. در واقع چوچوله دارای “ریشه یا پایه” شبیه استخوان جناغ است که در امتداد استخوان لگن قرار دارد و طول آن بین 5.71 و 6.35 سانتی متر است. دکتر “فلیشمن” میگوید : “بافت چوچوله اسفنجی است و هنگام برانگیختگی نعوظ میشود. ” بخش درونی و پایه های چوچوله به دیواره واژن متصل اند که معمولا موقع دخول تحریک میشوند.”
این خبر خوبی است چون نشان میدهد که این فقط بخش خارجی چوچوله تان نیست که به ارگاسم شما کمک میکند. دکتر “فلیشمن” میگوید : “بخش های زیادی از چوچوله هست که میتواند لذت جنسی را برای زنان فراهم کند.”

بیشتر بخوانید . . .
پوزیشن جنسی فلاش
چوچوله کجاست؟

اگر جلوی آینه بنشینید و پاهایتان را باز کنید لب های بیرونی و درونی تان را می بینید که اطراف ورودی واژن قرار گرفته اند. نقطه تقاطع این لب ها در بالای واژن جایی است که میتوانید چوچوله تان را پیدا کنید. دکتر “مینکین” میگوید : “بالای لب های بیرونی واژن تان جایی است که چوچوله قرار دارد.”
به بیان دیگر چوچوله بالای مجرای ادراری (همان سوراخ کوچکی که از آن ادرار میکنید!) قرار دارد.

چوچوله چه شکلی است؟

با اینکه همه چوچوله ها از بخش های مشابهی تشکیل شده اند ولی لزوما ظاهرشان شبیه هم نیست. شکل ، اندازه و رنگ چوچوله میتواند برای هر کس متفاوت باشد. دکتر “استرچر” استاد علوم زنان و زایمان دانشکده پزشکی northwestern میگوید : “درست مثل هر بخش دیگری از بدن کاملا طبیعی است که کلاهک چوچوله یک نفر ضخیم و سنگین و برای شخص دیگری نازک و رنگ پریده باشد.”
دکتر “استرچر” میگوید : “این را به خاطر داشته باشید که کلاهک چوچوله میتواند به سادگی کنار برود و تمام چوچوله را در معرض تماس قرار دهد. یک چوچوله سالم صورتی رنگ است و هیچ نشانه و زخمی روی آن نیست. با اینکه چوچوله معمولا اندازه سر یک گوش پاک کن است ولی میتواند تنوع زیادی در این مورد وجود داشته باشد که کاملا هم نرمال است ، زمانی باید نگران بود که چوچوله دچار ورم ، تغییر رنگ ، درد و ناراحتی ادامه دار و بلند مدت باشد. در این وضعیت حتما باید به دکتر زنان و زایمان مراجعه کنید.”
در غیر اینصورت الکی نگران نباشید و در مورد ظاهر چوچوله تان وسواس فکری نداشته باشید. اندازه و شکل چوچوله تاثیری روی توانایی ارگاسم و لذت جنسی شما ندارد. هر چوچوله ای برای خودش نرمال است ، درست همانطور که هر چوچوله ای چیزهای متفاوتی برای تحریک شدن دوست دارد!

بیشتر بخوانید . . .
27 نکته که مردان در مورد رابطه جنسی با زنان باید بدانند
چطور باید آن را تحریک کرد؟

پیدا کردن چوچوله تان خودش موضوع مهمی است ولی چیزی که واقعا اهمیت دارد این است که بفهمید برای لذت بردن باید چوچوله تان را کجا و چطور تحریک کنید. دکتر “مک کومب” میگوید : ” بعضی از زنان اگر به برانگیختگی جنسی نرسیده باشند تحریک مستقیم چوچوله برایشان حس ناخوشایندی دارد ، پس عجله نکنید و با حرکات و سطح فشار مختلف با نواحی بیرونی واژن تان بازی کنید.”
دکتر “فلیشمن” پیشنهاد میکند کمی روان کننده روی دست تان بمالید (بهتر است از مدل هایی که عطر و مواد شیمیایی کمتری دارند استفاده کنید) ، لخت روی تخت تان دراز بکشید و با حرکات ساعت گرد انگشت هایتان رو واژن تان بمالید. از دست هایتان استفاده کنید ، همچنین امتحان کردن ویبراتور با سرعت و ریتم های مختلف هم میتواند گزینه خوبی باشد. اگر هم دوست داشتید از پارتنرتان بخواهید که هر طوری که دوست دارید چوچوله تان را تحریک کند. اگر اولش حس خوبی را تجربه نکردید نگران نباشید ، با تمرین کردن همه چیز دست تان می آید!
شاید حس کنید تحریک مستقیم چوچوله بیش از حد برایتان حساس است و مثلا کمی فشار روی ناحیه چپ چوچوله تان برایتان لذت بخش تر است . دکتر “مک کومب” میگوید : “درست مثل خیلی از مسائل مربوط به سکس ، کاری که امروز برایتان لذت بخش است شاید فردا برایتان ناخوشایند باشد. داشتن تکنیک های مختلف برای تحریک چوچوله تان به شما کمک میکند تا خودتان را با واکنش بدن تان هماهنگ کنید.”
وان حمام یا زیر دوش هم مکان خوبی برای آزمون و خطاست ، چون هم ریلکس تر هستید و هم لخت! به مرور با برانگیخته شدن شاید متوجه تغییر استحکام بافت چوچوله تان شوید. دکتر “فلیشمن” میگوید : “با برانگیخته شدن خون بیشتری به سلول های بافت چوچوله جریان پیدا میکند که باعث میشود چوچوله کمی ضخیم و سفت تر شود.البته به اندازه ی آلت مردانه نعوظ شده محکم نخواهد شد ولی قطعا برجستگی بیشتری پیدا خواهد کرد.”

یادتان باشد که چوچوله جواهر تاج ارگاسم شماست. پس با وقت گذاشتن و فهمیدن حرکاتی که به شما حس خوبی میدهند به چوچوله تان توجه کنید چون لیاقتش را دارد. مطمئن باشید پشیمان نخواهید شد!

دیدگاه خود را درج کنید