هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. چگونه بهترین لوبریکانت را برای رابطه جنسی انتخاب کنیم؟
چگونه بهترین لوبریکانت را برای رابطه جنسی انتخاب کنیم؟

چگونه بهترین لوبریکانت را برای رابطه جنسی انتخاب کنیم؟

استفاده از لوبریکانت کاملا طبیعی است

وقتی صحبت از سکس می شود، فارغ از چیزی که از آن لذت می‌برید، یک قانون همیشه صدق می‌کند: هر چه خیس تر، بهتر. اگر لوبریکانت را صرفا با خشکی واژن مرتبط می‌دانید، وقت آن است که تغییر دیدگاه دهید. در عوض به اصطکاک کمتر، پوست لغزنده‌تر و در کل سکس بهتر (فارغ از جنسیت، سن و جایگاه زندگی) فکر کنید. در حقیقت، طبق مطالعه دانشگاه ایندیانا، ۷۰ درصد از ۲۴۵۳ زن مورد بررسی، گفتند كه لیزی باعث می شود رابطه جنسی لذتبخش‌تر باشد. “کارلی بلاو”، سکس تراپیست در شهر نیویورک، تأیید می‌کند که “نیاز به لوبریکانت به این معنی نیست که به شریک زندگی خود علاقه ندارید.” (یعنی شریکتان برایتان آنقدر تحریک‌کننده نیست که شما ترشح شوید). بنابراین بیایید از این فکر که ترشح شدن تنها نشانگر برانگیختگی است، دست برداریم و به گفته‌های شریک خود اعتماد کنیم. روان‌کننده را به عنوان تشویقی برای واژنتان در نظر بگیرید یا راهی برای صرفه جویی در وقت، هنگامی که دیر کرده‌اید. شما با لوبریکانت می‌توانید پیش-معاشقه داشته باشید.

چه نوعی باید بخرید؟

هنگام خرید، گزینه‌های مختلف را بشناسید. لوبریکانت‌ها پایه‌های مختلفی دارند:
بر پایه‌ی آب، سیلیکون، روغن یا ترکیبی از این موارد.

لوب‌های ترکیبی

اغلب، ترکیبی از آب و سیلیکون هستند و عناصر هر دو را دارند. فرمول‌های مختلفی وجود دارد که کاملاً متناسب با نیازهای شماست.

بر پایه آب

به عنوان لوب “همه کاره” معروف است و به درد هر کار که فکرش را کنید، می‌خورد. حتی هنگام استفاده از وسایل سکس سیلیکونی. استفاده از لوب های آبی با کاندوم (چه لاتکس و چه غیر لاتکس) ایمن است. آنها ممکن است خطر پارگی کاندوم را نیز کاهش دهند.

لوب‌های سیلیکونی

اگر پوست حساسی دارید، از لوب‌های سیلیکونی استفاده کنید. حس لوب‌های سیلیکونی مثل پارچه‌ی ابریشم روی قسمت‌های حساستان است. از آنجا که سیلیکون ضد‌آلرژی است، اکثر مردم هیچ واکنشی به آن را نمی‌دهند. ماندگاری این نوع لوب‌ها نیز بیش‌تر است.

اگر به چیزی با ماندگاری اثر بیش‌تر علاقه‌مند هستید که لازم نباشد چندین بار تجدید مصرف صورت گیرد، لوب سیلیکونی به دردتان می‌خورد.
هنگامی که کاترین ۲۷ ساله که چندین نوع لوبریکانت را امتحان کرده بود، سکس زیر دوش را تجربه کرد، از لوب‌های سیلیکونی بهره برد. او گفت: “این لوب‌ها تجربه را لذتبخش تر می‌کنند؛ چون آب بقیه‌ی لوب ها را با خود می‌شوید و می‌برد.”

بیشتر بخوانید . . .
پوزیشن جنسی دروازه طلایی

تنها نکته‌ی منفی؟ سیلیکون موجود در لوب می‌تواند سطح اسباب‌بازی های سیلیکونی را خراب کند. وقتی این اتفاق می‌افتد، اسباب‌بازی های شما بهداشت کمتری پیدا می‌کنند زیرا لوب باعث ایجاد خراش در سیلیکون می‌شود که محل رشد باکتری هاست.

اگر اسباب بازی های جنسی خود را شریک می‌شوید، اطمینان حاصل کنید که هنگام استفاده از این وسایل، روان کننده‌هایی بر پایه‌ی آب استفاده کنید تا سلامت شما تضمین شود. خوشبختانه استفاده از لوب‌های سیلیکونی در کنار کاندوم‌ها بی خطر است.

لوبریکانت‌های روغنی

اگر شما مدلی هستید که به محض شروع به کار دیگر به هیچ وجه حوصله‌ی دوباره کاری ندارید، این لوبریکانت راست کار خودتان است؛ چون با یک بار اعمال روی موضع، تا آخرش با شماست.

نکته‌ی مخصوص حرفه ای‌ها: لوب‌های روغنی می‌توانند برای ماساژهای سکسی و جذاب هم استفاده شوند. اما اگر از کاندوم لاتکس استفاده می‌کنید، این نوع لوب باعث افزایش احتمال پاره یا سوراخ شدن کاندوم می‌شود و اوقات خوب شما را خراب می‌کند.

لوبریکانت‌های روغنی همچنین با نرخ بالاتر عفونت، مانند واژینوز باکتریایی مرتبط هستند. اگر دارای ملحفه های گران قیمت هستید، دلیل دیگری برای دور ماندن از لوب‌های روغنی دارید. روغن در ملحفه و لباس ایجاد لکه می‌کند و تمیز کردن آن مشکل است.

لوب طبیعی

آیا برایتان مهم است که دقیقا چه موادی روی پوست خود قرار می‌دهید؟ در طی دو سال گذشته، لوبریکانت‌های طبیعی در حال رشد بوده‌اند اما در مورد معنای واقعی “طبیعی” بحث زیادی وجود دارد.
اساسا، دنبال محصولاتی باشید که مواد به کار رفته در آن‌ها طبیعی و تنوعشان کم باشد.
روغن نارگیل یک انتخاب محبوب است اما نکات منفی خود را نیز دارد. چون ملحفه‌های شما را لکه‌دار می‌کند و میزان پارگی کاندوم را افزایش می‌دهد(چون روغن ها باعث کاهش اثر لاتکس می شوند).

همچنین اگر دستان خود را بدون شست‌شو در ظرف روغن نارگیلی که برای پخت و پز نیز استفاده می شود، فرو می‌برید، باید مراقب آلودگی باشید. هنگام برداشتن مواد کاملاً طبیعی برای روان‌سازی، اطمینان حاصل کنید که فقط برای رابطه جنسی و نه چیز دیگری استفاده شده باشد. (کسانی که روغن زیتون و سایر روغن ها رو می‌زنند توجه کنند)

روش درست استفاده از لوبریکانت

شوخی کردیم، هیچ راه درستی برای استفاده از لوبریکانت وجود ندارد. برای خودارضایی به آن احتیاج دارید؟ یا حشری شده‌اید اما بدن شما هنوز پیغام ترشح روان‌کننده را صادر نکرده؟ پس دست دست نکنید و راحت از لوبریکانت استفاده کنید.
جنی، ۲۶ ساله، برای سکس نمی‌تواند به اندازه‌ی کافی روان‌کننده ترشح کند. او هنگام معاشقه با دوست پسرش، از لوبریکانت استفاده می‌کند و آن را روی اندام تناسلی‌اش می‌مالد و اگر احساس ناراحتی کند، آن را در حین سکس نیز اضافه می‌کند.

بیشتر بخوانید . . .
سیگار و قلیان دلیل اصلی ناتوانی جنسی

كیت، یك حسابدار 27 ساله، می‌گوید كه او ۷۵ درصد از اوقات از لوبریکانت استفاده میكند، هم هنگام خودارضایی، هم وقتی كه با شریکش است. کیت می‌گوید: “حتی اگر خیس هم باشم، باز هم بد نیست که یک کمک اضافی وجود داشته باشد.”

بنابراین هر چقدر و هرجا (واژن ، آلت تناسلی یا مقعد) که می‌خواهید، آن را اعمال کنید.

بعد از اینکه فهمیدید کدام لوب برای شما بهتر است، ممکن است بخواهید کمی آن را در دستان خود گرم کنید. این مرحله الزامی نیست، اما اگر از این مرحله رد شوید، ممکن است در نواحی تحتانی کمی احساس سردی کنید. اگر از کاندوم استفاده می‌کنید، فراموش نکنید که لوب‌های غیر روغنی استفاده کنید!

چه از کاندوم، دیافراگم ضد بارداری یا کاندوم دهانی استفاده کنید، در هر صورت، لوبریکانت می‌تواند به کاهش اصطکاک کمک کند و رابطه جنسی را برای شما و شریکتان لذت‌بخش‌تر کند.

به هر قیمتی اجتناب کنید

هنگامی که به خرید لوب می‌پردازید، گزینه های متنوعی را پیدا خواهید کرد؛ طعم‌دار، طبیعی، گرم کننده و قلقلک‌دهنده. این لوب‌ها می‌توانند سرگرم‌کننده باشند، اما مراقب باشید که به مواد تشکیل‌دهنده نگاه کنید و مقدار pH محصولات بدون نسخه را با نوارهای لیتموس آزمایش کنید.(مثل آزمایشگاه‌های مدرسه).
واژن سالم باید سطح پی اچ ۳.۵ تا ۴.۵ را حفظ کند؛ بنابراین مایعاتی که استفاده می‌کنید نیز، باید در همان سطح باشد.

همیشه به مواد تشکیل‌دهنده توجه کنید. در واقع، چند نام وجود دارد که شاید بخواهید از آنها اجتناب کنید. زیرا ممکن است باعث تحریک یا التهاب شوند:

  • گلیسرین
  • نونوکسینول -9
  • نفت
  • پروپیلن گلیکول
  • کلرهگزیدین گلوکونات

از مواد فاقد پارابن، گلیسیرین و نفت برای به حداقل رساندن خطر عفونت استفاده کنید. اگر از کاندوم و اسباب‌بازی جنسی استفاده می‌کنید، لوبریکانتی پیدا کنید که مناسب لاتکس، لاستیک و پلاستیک باشد.

مهم نیست که دلیل شما برای استفاده از لوبریکانت چیست. به یاد داشته باشید که استفاده از لوب یک روش ساده و جذاب برای بهبود زندگی جنسی است. بنابراین پیش به سوی لیز کردن!

دیدگاه خود را درج کنید