هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
 1. خانه
 2. چگونه رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشیم ؟
چگونه رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشیم ؟

چگونه رابطه جنسی طولانی‌تری داشته باشیم ؟

در زندگی چیزهایی هستند که قرار نیست زمان زیادی دوام بیاورند (پیتزا چیکن بوفالو، پیتزا پپرونی و کلاً هر نوع پیتزایی!) ولی سکس یا رابطه جنسی جزو آنها نیست.
منظور اشتباه برداشت نشود، قطعاً سکس سریع و سرعتی زمان و مکان خاص خودش را دارد و خیلی هم هات و اروتیک است ولی اکثر اوقات باید بتوانیم از سکس، بدون هیچ محدودیت زمانی‌ای لذت ببریم.

با نظر گرفتن این که نظرسنجی‌ای از وبسایت cosmopolitan نشان می‌دهد ۸۲٪ مخاطبان از مدت زمان سکس‌شان راضی نیستند تصمیم بر آن شد با مشورت با چند متخصص به طولانی‌تر کردن سکس کمک شود، در اینجا چند روش کاربردی‌ای که با کمک آنها می‌توانید سکس‌تان را چند دقیقه طولانی‌تر کنید معرفی می‌شود:

[restrict paid=”true”]

 1. یک زمان مشخص و بدون مزاحمت را برای سکس‌تان در نظر بگیرید
  هیچ مشکلی ندارد که روی تقویم‌تان یک زمان مشخص را برای سکس تان علامت بزنید. منظور این نیست که هر هفته برای سکس‌تان برنامه‌ریزی کنید ولی گاهی اوقات ایمیل کردن تقویم روزی که می‌خواهید با پارتنرتان سکس داشته باشید می‌تواند خیلی برای او هات و سکسی باشد. شاید بپرسید این کار چگونه باعث طولانی‌تر شدن سکس‌تان می‌شود، دکتر ‘کراس’ (Tamika K. Cross) متخصص زنان و زایمان اینگونه توضیح می‌دهد: «پیدا کردن زمان خالی برای سکس بین کار و وظایف روزمره و برنامه نداشتن باعث تأثیر منفی در زندگی جنسی و عجله‌ی شما هنگام سکس می‌شود. پس بهتر است یک بعد از ظهر (یا صبح یا ظهر) را به خود و پارتنرتان اختصاص دهید و بدون استرس و دغدغه از سکس با هم لذت ببرید.»
 2. تکنیک‌های نفس عمیق کشیدن را تمرین کنید
  ‘علی دانکن’ (Ali Duncan) که متخصص انرژی درمانی است پیشنهاد می‌کند روی نفس کشیدن‌تان کار کنید.
  او می‌گوید: «*نفس کشیدن باعث می‌شود انرژی در بدن جریان پیدا کند و نفس‌هایتان تماس و تحریک شدیدتان در قسمت تناسلی را با خودش می‌برد و در سایر نقاط بدن پخش می‌کند. نفس کشیدن درست باعث می‌شود ارگاسم را در تمام بدن‌تان حس کنید و از طرفی ارگاسم شدن بدون تحریک آلت تناسلی را برای افراد آسان‌تر می‌کند. در فرهنگ بودا تکنیک‌های تنفس “دورانی” و “مدار mirocosmitc” جزو تمرینات رایج تنفسی هستند.
 3. یادتان باشد که سکس فقط به معنی دخول نیست
  هر کس تعریف خاص خودش را از سکس دارد. این مسئله در اینجا بسیار اهمیت دارد چون خیلی مهم است که یادمان باشد “سکس” فقط و فقط به معنی دخول نیست و می‌تواند شامل مقدار زیادی عشق‌بازی، بوسیدن، ماساژ دادن و… هم باشد. گرم کردن برای سکس شانس ارگاسم را بیشتر می‌کند و دیگر لازم نیست تمام تمرکزتان را روی دخولی که فقط چند دقیقه طول می‌کشد بگذارید. این نکته هم یادتان باشد که ارگاسم شدن لزوماً به معنی پایان سکس نیست!
 4. او را در همان مراحل خفیف و پایینی برانگیختگی نگه دارید
  دکتر ‘پیلت’ (Xanet Pailet) نویسنده‌ی کتاب “Living an Orgasmic Life” می‌گوید: «گاهی اوقات مردان، به خصوص آنهایی که مشکل زودانزالی دارند به تحریک شدن حساس هستند و به شدت برانگیخته می‌شوند و دیگر زمانی برای این که جلوی انزال‌شان را بگیرند پیدا نمی‌کنند. برای این که مردی بتواند موقع سکس بیشتر دوام بیاورد باید یاد بگیرد تا بتواند زمان طولانی‌تری را در مراحل خفیف و پایین برانگیختگی بگذراند.»
 5. حلقه‌ی آلت (penis ring) را امتحان کنید
  این روش چیزی نیست که به درد همه‌ی مردان بخورد ولی طبق گفته‌های دکتر ‘کویین’ (Carol Queen) بعضی از مردها با استفاده از حلقه کیر سکس طولانی‌تری را تجربه می‌کنند، پس امتحان کردن آن ارزشش را دارد. دکتر ‘فیین’ (Lisa Finn) متخصص سکس سایت babeland می‌گوید: «حلقه‌ی آلت با محدود کردن جریان خون در بدنه‌ی آلت کمک می‌کند نعوظ طولانی‌تر و قوی‌تری داشته باشید.»
 6. ذهن‌آگاهی (mindfulness) را تمرین کنید
  ‘آگوست مکلاگین’ (August McLaughlin) نوسیده‌ی کتاب “Girl Boner: The Good Girl’s Guide to Sexual Empowerment” می‌گوید: «تمرین تنفس و ذهن‌آگاهی می‌تواند فرآیند انزال را آهسته‌تر کند. تمرین ذهن آگاهی در زندگی روزمره به بهبود سکس‌تان می‌کند. می‌توانید از برنامه‌های مدیتیشن موبایل استفاده کنید یا غدا خوردن آگاهانه را تمرین کنید، به این معنی که فقط به مزه و بافت غذا توجه کنید و از هر چیزی مثل تلویزیون که باعث حواس پرتی می‌شود دوری کنید.»
 7. با تمرکز کردن روی لذت پارتنرتان فشار کمتری را تحمل کنید
  مکلاگین پیشنهاد می‌کند اگر شور و هیجان‌تان زیاد شد و به ارگاسم نزدیک شدید یک قدم به عقب برگردید و به جای لذت خودتان روی لذت پارتنرتان تمرکز کنید. وقتی به ارگاسم نزدیک شدید سکس را متوقف کنید تا کمی آرام شوید و سپس دوباره ادامه دهید، با این کار ارگاسم شدیدتر و لذت‌بخش‌تری را در آخر تجربه خواهید کرد.
 8. تمرین کنید تا دیرتر انزال شوید
  اگر مشکل زودانزالی شما دلیل پزشکی ندارد سعی کنید سکس بیشتری داشته باشید، برای خیلی از زوج‌ها مشکل سطح تحمل جنسی آنهاست. درست مثل باشگاه رفتن، سکس بیشتر هم سطح تحمل‌تان را بیشتر می‌کند. این روش  شاید این کار خیلی رمانتیک به نظر نیاید ولی سکس بیشتر از نظر فیزیکی سطح تحمل‌تان را بالاتر می‌برد و به مرور کمک می‌کند سکس طولانی‌تر و ارگاسم لذت بخش‌تری را تجربه کنید.
 9. زمان بیشتری را به عشق‌بازی اختصاص بدید
  شاید این کار باعث بشود بخش دخول سکس‌تان کمی کوتاه‌تر شود ولی هر چه زمان بیشتری را به عشق‌بازی مشغول باشید قطعاً بیشتر برای سکس گرم می‌شوید و نتیجتاً در کل سکس طولانی‌تر و لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد.
 10. قبل از سکس خودارضایی کنید
  اگر فیلم “There’s Something About Mary” را دیده باشید قطعاً می‌دانید سکسی که قبل آن خودارضایی نکرده باشید مثل “بیرون رفتن با یک تفنگ پر است”. انزال شدن یک یا دو ساعت قبل از سکس باعث می‌شود موقع سکس دیرتر انزال شوید.
  دکتر ‘گیرر’ (Dr. Jane Greer) متخصص رابطه و روانشناس خانواده می‌گوید: «بعد از خودارضایی و موقع سکس می‌توانید با عشق‌بازی آرام و به مرور به برانگیختگی برسید، با این کار هم هیجان جنسی مرد ارضا می‌شود و هم راحت‌تر می‌تواند خودش را با ریتم پارتنرش هماهنگ کنند تا همزمان به ارگاسم برسند.»
 11. از زمان ریکاوری مردها استفاده کنید
  چه کسی گفته هر بار باید یک دفعه سکس داشت؟ این روش به درد همه نمی‌خورد.
  دکتر ‘توماس’ (Lisa Thomas) که متخصص رابطه است پیشنهاد می‌کند: «بعد از این که چند دقیقه از انزال مرد گذشت دوباره شروع به سکس کنید چون خیلی از مردان در دفعه‌ی دوم سکس‌شان حساسیت و تحریک‌پذیری کمتری خواهند داشت.» اگر با چند دقیقه منتظر بودن (یا انجام دوباره عشق‌بازی) مشکلی نداشته باشید و او هم بتواند چند دقیقه پس از انزال دوباره به نعوظ برسد قطعاً در دور دوم سکس لذت‌بخش‌تری را تجربه خواهید کرد!
 12. کار جدید و متفاوت‌تری از عادت معمول‌تان را امتحان کنید
  اگر مدت زیادی را با یک پارتنر بوده باشید پوزیشن‌های سکس تکراری باعث می‌شود بدن‌تان به نوعی انزال شدن‌تان را پیش‌بینی کند و در نتیجه زودتر انزال شوید. پوزیشن‌ها و تکینک‌های جدید، بدن پارتنرتان را سردرگم می‌کند و باعث می‌شود دیرتر انزال شوند.
  دکتر گرنر می‌گوید: «هر چه کاری که می‌کنید غیر عادی و ناآشناتر باشد بهتر است.»
 13. اجینگ (Edging) را امتحان کنید
  وقتی پارتنرتان به ارگاسم نزدیک شد سکس را حدوداً یک دقیقه متوقف کنید و دوباره ادامه دهید. همه‌ی ما نقطه‌ی ارگاسمی داریم که اگر به آن برسیم دیگر راه برگشتی نیست و انزال حتمی است، طبق گفته‌های دکتر کرنر به آن نقطه‌ی “اجتناب‌ناپذیری انزال” هم می‌گویند. اجینگ بدن پارتنرتان را تمرین می‌دهد تا رسیدن به این نقطه را به تاخیر بی‌اندازد تا بتوانند زمان بیشتری را روی مرز و لبه‌ی ارگاسم بگذراند و نتیجتاً زمان بیشتری برای ارضای شما داشته باشند.
 14. ابتدای بدنه‌ی آلت پارتنرتان را فشار دهید
  این یکی از تکنیک‌های قدیمی‌ای است که خیلی‌ها با آن آشنایی دارند که دکتر “مستر” و “جانسون” (Masters and Johnson) ابتدا روی این روش تحقیق کردند. می‌توانید اینکار را با دست یا حلقه‌ی آلت انجام بدهید، با این کار به معنی واقعی کلمه جلوی مسیر انزالش را می‌بندید. درست مثل زمانی که برای کم کردن فشار آب شلنگ را خم می‌کنید، البته آلت پارتنرتان را با شلنگ اشتباه نگیرید و از وسط خمش نکنید! فقط یه فشار محکم کفایت میکند.
 15. پارتنرتان را تشویق کنید تا تمرینات کگل، یوگا و پیلاتس انجام دهد
  همه‌ی این ورزش‌ها عضلات کف لگن را تقویت می‌کنند که کمک می‌کنند تا فرد اسپاسم (لرزش) عضلانی ارگاسم را راحت‌تر کنترل کند. (بلی درست است؛ مردها هم می‌توانند کگل انجام دهند!).
 16. پوزیشن های سکس عمودی را امتحان کنید
  درست است که این کار اصولاً همان سکس بدون دخول است ولی بالاخره این هم روشی برای تحریک نشدن نواحی خیلی حساس آلت تناسلی است. همدیگر را بغل کنید یا رو به روی هم روی پهلوهایتان دراز بکشید و با هم عشق‌بازی کنید، با این کار هم از یکدیگر لذت می‌برید و هم دیرتر به ارگاسم می‌رسید.
 17. مصرف دارو
  در بعضی موارد شاید لازم باشد پارتنرتان برای زودانزالی‌اش به دکتر مراجعه کند. اگر زودانزالی مشکل جدی‌ای است و روی رابطه‌تان تاثیر منفی‌ای دارد داروها و روش‌های درمانی متنوعی برای رفع مشکل زودانزالی در دسترس است. با این که داروهای پشت ویترینی و بدون نسخه‌ای هستند که ادعا می‌کنند مشکل زودانزالی را حل می‌کنند ولی همیشه بهتر است سر خود عمل نکنید و با یک متخصص ارولوژی  مشورت کنید تا با تشخیص درست مشکل‌تان مراحل درمان را طی کنید. کلاً نصیحت می‌شود از خریدن هر دارو و قرصی که سوپر مارکت‌ها یا عطاری ها می‌فروشند خودداری کنید.
بیشتر بخوانید . . .
آیا میتوان به عشق هم معتاد شد؟

[/restrict]

دیدگاه خود را درج کنید