هلوکس - راهنمایی برای روابط عاشقانه بهتر و سلامت شما
جستجوی
پیشرفته
  1. خانه
  2. 27 نکته که مهارت‌های شما را بر سر قرار بهبود میبخشند
27 نکته که مهارت‌های شما را بر سر قرار بهبود میبخشند

27 نکته که مهارت‌های شما را بر سر قرار بهبود میبخشند

سفارشات زیادی درباره‌ی قرارهای عاشقانه برای آقایان وجود دارند، اما چگونه میتوانید توصیه‌های “خوب” را از “نه چندان خوب” تشخیص دهید؟ در این مقاله، نکاتی ذکر شده‌اند که میتوانید با آسودگیِ خاطر به کار ببرید!

 

قرارهای عاشقانه گاه میتوانند همچون میدان مین باشند. اگر یک فرد مجرد هستید که مشتاق آشنایی و داشتن رابطه با زنان است، تصوّر اینکه به محیط خارج بروید و برای جلب نظر دختری تلاش کنید، میتواند دلهره‌آور باشد –خصوصاً وقتی بحث بانوی بخصوصی در میان است. اما نگران نباشید، ما سفارشاتی به شما ارائه میکنیم که شما را زبانزد همگان خواهد کرد! (به شیوه‌ای پسندیده، البته)
همانطور که واقف هستید، توصیه‌های ضد و نقیض زیادی وجود دارند. از دوستانتان برای تعدادی نکته سؤال میکنید و آنان شما را به انجام این کار و آن کار توصیه میکنند. سپس از شخص دیگری سؤال میکنید و ایشان نظری کاملاً متناقض ارائه میدهند و به شما میگویند دقیقا کاری را انجام دهید که دیگری بر امتناعش اصرار داشت! هر کس به شیوه‌ی خود بر سر قرار حاضر میشود. البته این نیز به همان معنی است که هرکس به شیوه‌ای متفاوت در برابر تدبیرات و عملکردها پاسخ میدهد.
بله سر قرار رفتن بمانند قدم گذاشتن در میدان مین است. اما با داشتن توصیه‌ی «درست»، شما نیز میتوانید در این حوضه استاد شوید.

بهترین توصیه ها پیرامون دیدارهای عاشقانه برای مردان
زنان میتوانند موجودات اسرارآمیزی باشند. چه تازه از رابطه‌ای خارج شده باشید و برای ورود دوباره به دنیای جنون‌آمیز روابط عاشقانه مضطرب باشید، چه برای مدتی طولانی فاقد رابطه بوده باشید و اکنون احساس فرسودگی کنید، به خواندن ادامه دهید تا تعدادی از بهترین توصیه‌ها پیرامون قرارهای عاشقانه برای مردان را کشف کنید!

1. اهداف معین داشته باشید
مردم به دلایل گوناگون بر سر قرار میروند. برخی بدنبال یافتن رابطه‌ای جدی و عشق واقعی بعدی هستند، درحالیکه عده‌ای دیگر تنها قصد سر و گوش آب دادن دارند تا ببینند چه چیزی به گیرشان می‌آید. بعضی از تجرّد خود خوشنود هستند اما از همنشینی با یک زن و فضای قرارهای عاشقانه لذت میبرند. گروهی دیگر نیز واقعا از تنهایی انزجاز دارند و میخواهند هرچه زودتر رابطه‌ی بعدی خود را پیدا کنند.
پیش از آنکه به میدان قرار گام نهید، در نظر بگیرید که بدنبال چه چیزی هستید و چرا. از این طریق، شما بسیار آسان‌تر خواهید توانست انتظارات خود و طرف مقابل را مدیریت کنید.

2. داشتن قرار را زیاد به تأخیر نیاندازید
چه از طریق برنامه‌های دوست‌یابی مجازی مشغول صحبت باشید، چه با همکاران خود و یا کسی در میان گروه دوستانتان، هر چه بیشتر برای پیشنهاد قرار درنگ کنید، احتمال آنکه در منطقه‌ی دوستی (Friendzone) گرفتار شوید و یا شخص دیگری آنان را از چنگ شما بیرون آورد بیشتر میشود. اگر از کسی خوشتان می‌آید و قصد دارید رابطه را به سطح بالاتری ارتقاء دهید، پس گلوله را به جان بخرید و هم‌اکنون به آنان پیشنهاد دهید!

3. بدانید که برخوردهای اولیه بسیار مهم هستند
درحالیکه زنان ممکن است به شما فرصت اثبات بدهند، اما این در طبیعت و غرائزشان است که کتابی را از جلدش قضاوت کنند. برخوردهای اولیه به جدّ حائز اهمیت هستند. همچنین، مطمئن شوید که سوژه‌هایی برای شروع مکالمه در درسترس دارید بلکه یک‌وقت در سکوت معذب‌کننده‌ای فرو نروید!

4. برنامه‌هایی بچینید که خود با آن راحت هستید
هیچ دلیلی ندارد که بر سر قرار اول افراط به خرج دهید. اگر در یک مِی‌خانه‌ی دنج و ساده نسبت به رستورانی مجلل احساس راحتی بیشتری میکنید، پس قرار را در همان مکان ترتیب دهید. اگر احساس ناراحتی یا انزوا کنید نمیتوانید تأثیر پسندیده‌ای بر جای گذارید. و علاوه بر آن، تصویری اشتباه از شخصیت خود در ذهنشان ایجاد میکنید.

5. اعتماد بنفس خود را در آغوش بگیرید
اعتمادبنفس به شکل خارق‌العاده‌ای در داشتن قراری تمام‌عیار به شما کمک میکند. ما میدانیم که سر قرار رفتن میتواند کمی اضظراب‌برانگیز باشد. اما اگر بتوانید اعصابتان را آرام کنید و با اطمینان از خود و اعتمادبه‌نفس رفتار کنید (بشکلی که مغرور نشوید)، بیشتر ممکن میشود که او تحت‌تأثیر شما قرار گیرد و برای سپری کردن وقت بیشتر بازگردد.

6. به زبان بدن (Body Language) خود توجه کنید
زبان بدنی شما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. سعی کنید تیک‌های عصبی از خود نشان ندهید، بدنتان را به روی او برنگردانید، قوز نکنید و دست به سینه ننشینید. تماس چشمی خود را بدون زل زدن اضافی حفظ کنید و در زمان صحبت و گوش دادن، سر تکان دهید و لبخند بزنید.

بیشتر بخوانید . . .
نشانه دوست دختران سوء استفاده‌گر

7. از شوخ‌طبعی بهره ببرید
بهترین توصیه‌ی قراری برای مردان؟ نمک‌دان خود را بیرون اورید. اگر ممکن بود، خنداندن او تأثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت. نیاز نیست یک لطیفه‌گوی حرفه‌ای باشید، اما اندکی شوخی‌های خاص و مکالمات شوخ‌طبعانه او را تحت‌تأثیر قرار خواهند داد و حس آرامشی به او تلقین میکنند.

8. آنان را به بازی نگیرید
هیچ زنی، به هر سنی که باشد و هرچقدر هم که سابقه‌ی قرارهای عاشقانه را داشته باشد، از بازیچه شدن خوشش نمی‌آید. سعی نکنید بازیگوشی بخرج دهید. درحالیکه مشکلی ندارد اگر مستقیماً عشق نامیرای خود را به او ابراز نکنید، اما بی‌اعتنا نشان دادن خود و یا سرد و گرم رفتار کردن میتوانند منجر به از دست رفتن علاقه‌اش شود.

9. صادق باشید
اگر از او خوشتان می‌آید، به او بگویید. اگر هم نه، ایرادی ندارد. اما او را سردرگم نکنید. صادق بودن درباره‌ی احساساتتان میتواند طراوت‌بخش باشد. نیاز نیست با قدرت و استحکام زیادی برخورد کنید، اما ایرادی در نشان دادن اشتیاق نسبت به ملاقات کسی که دوستش دارید وجود ندارد.

10. جویا باشید
اغلب ما بخوبی احساس میکنیم که آیا قرار به خوبی پیش میرود یا خیر. حتی اگر واقعاً دوستش دارید، به رفتاری که از خود بروز میدهد توجه کنید. آیا بنظر مشتاق است یا بی‌میل؟ آِیا دلبری میکند یا کاملاً رسمی و مجلسی برخورد میکند؟ نشانه‌ها را بخوانید و سرنخ را دریافت کنید.

11. مطمئن شوید که مکالمه برابر است
وقتی مضطرب میشوید، راحت است که از ترس بنبست شدن مکالمه، شروع به حرافی درباره‌ی خود کنید. اما، یک قرار خوب، درمورد آن است که هر دو طرف نسبت به یکدیگر شناخت بهتری پیدا کنند. پس مطمئن شوید که به او فرصت صحبت درباره‌ی خودش میدهید.

12. فضا را سرگرم‌کننده و با نشاط نگه دارید
وقتی برای اولین بار با کسی بر سر قرار میروید، سعی کنید موضوعات مکالمه را شاد و مفرح نگه دارید. زمان آنکه صحبت‌های عمیق و پرمعنا داشته باشید فرا میرسد، اما فعلاً، فقط لذت ببرید!

13. از عشاق سابقتان صحبت نکنید
برای اکثریت قرارهای اول، صحبت از روابط سابق یک نهی بزرگ است. اگر خودبه‌خود بحثش پیش آمد یا او درباره‌اش پرسید ایرادی ندارد، اما بطور منطقی، مختصر نگهش دارید. اگر بیش از حد درباره‌ی اینکه چقدر از رابطه‌ی سابقتان نفرت دارید و یا اینکه چقدر عالی و محشر بودند صحبت کنید، این به شدت دلسردکننده میشود و میتواند بر موافقت آنان برای قرار دوم تأثیر بگذارد.

14. گوشی خود را خاموش کنید
هیچ‌چیز ناخوشایندتر از آن نیست که با مردی سر قرار باشید که نمیتواند گوشی اش را کنار بگذارد. خاموشش کنید، مگر آنکه روشن ماندنش صد درصد اجباری باشد. بدین طریق، شما تمام توجه خود را منحصراً بر او متمرکز میکنید.

15. برای تسویه پیشنهاد دهید
با اینکه دانگی حساب کردن مشکلی ندارد، اما اغلب خانم‌ها همچنان از اینکه یک مرد پیشنهاد حساب کردن را بدهد خوششان می‌آید، بخصوص در قرار اول. ممکن است قبول نکند، اما از درون بخاطر این پیشنهاد، شما را یک مرد متشخص میپندارد. این خودِ پیشنهاد است که حساب میشود.

16. به او فضا بدهید
این بسیار مهم است که همان ابتدای قرار زیادی به سرعت اشتیاق بیش از حد نشان ندهید. ممکن است با خود فکر کنید که او چقدر محشر است. با اینکه تعریف و تمجید به‌جا عالی خواهد بود، اما اگر پیشنهاد دهید که هرروز هم را ببینید یا بمحض اینکه مسیرتان جدا شد به او پیام دهید، این برای آنان به منزله‌ی زنگ خطر خواهد بود. به او زمان دهید تا دلتنگ شما شود و در فاصله‌ی بین هر قرار به شما فکر کند. این بسیار رابطه را خاص تر میکند.

17. دوستانش را بشناسید
اینکه برای شناخت دوستانش اقدام کنید و از همان اوائل نسبت به این امر مشتاق باشید، به او نشان میدهد که میخواهید بخشی از زندگی‌اش شوید و به افرادی که برایش مهم هستند اهمیت میدهید. هرچند، همیشه به خاطر داشته باشید که نباید نسبت به دوستانش بدگویی کنید یا سخن منفی به زبان آورید. او قدردان چنین رفتاری نخواهد بود.

18. او را به دوستان خود معرفی کنید
اینکه به دوستانتان معرفی‌اش کنید به او نشان میدهد که درموردش جدی هستید و از رابطه با او مفتخرید. این همچنین فرصتی ایجاد میکند برای قرارهای بانشاط و معمولی که میتوانند نسبت به قرارهای دونفره‌ی همیشگی تنوع خوبی ایجاد کنند. بعلاوه، این همیشه پسندیده است که بازخورد دوستان را از همان ابتدا جلب کنید، خصوصاً برای احتیاط از آنکه مبادا توسط عواطف کور شده باشید و هرچه سریعتر نیازمند هوشیاری باشید!

بیشتر بخوانید . . .
11 نکته برای آنکه در قرار اول سنگ تمام بگذارید

19. کمی خودجوش باشید
اجازه ندهید قرارهای شما خسته‌کننده شوند. به فکر کارهای جدید و جالبی باشید که میتوانید با توجه به زمان روز انجام دهید؛ و همچنین کارهایی که هیچ‌کدامتان تاکنون تجربه‌ی انجامش را نداشتید. چنین برنامه‌هایی قرارهای فوق‌العاده‌ای ترتیب میدهند و اگر همه چیز خوب پیش برود، خاطرات محشری به یادگار خواهند گذاشت.

20. در لحظه حاضر باشید
ما به کنار گذاشتن تلفن همراهتان اشاره کردیم. اما حضور در لحظه، به چیزی فراتر از آن بستگی دارد. توجهتان را بر روی او نگه دارید. به اطراف اتاق نگاه نکنید، هرچقدر هم که به تماشای مردم علاقه داشته باشید! همچنین، از جهش در مغزتان و نگرانی بابت قرار دوم خودداری کنید! ذهنتان را بر لحظه‌ای که در آن قرار دارید متمرکز کنید و اینگونه بیشتر از آن لذت خواهید برد. اینکار همچنین شانس داشتن قرارهای بعدی را افزایش میدهد.

21. از حرف‌های لوس و بچه‌گانه اجتناب کنید
مهم نیست هر کس به شما غیر از این بگوید، از به میان آوردن حرف‌های لوس و سبک در طول قرار و یا پیش از آن، خودداری کنید. چنین حرف‌هایی اغلب به نیکی دریافت نمیشوند و در بهترین حالت ممکن است سبب خنده شوند، آن هم از روی تمسخر. وقتی به توصیه‌های مهم قرارهای عاشقانه برای مردان میرسید، این نکته را فراموش نکنید.

22. از سوژه‌های جنجالی دوری کنید
به خاطر داشته باشید که شما هنوز او را به خوبی نمیشناسید و اگر فرصتی برای شناخت بیشتر میخواهید، باید از ناراحت کردنش اجتناب پذیرید. وقتی صحبت میکنید، از هر موضوعی که جنجالی به نظر میرسد دوری کنید. منظور ما سیاست، مذهب و روابط اسبق است. صحبت ها را ملایم و با نشاط نگه دارید و حرف های سنگین را بگذارید برای بعد.

23. سبک و مستهجن نباشید
ممکن است تصور کنید فقط درحال دلبری و سرنخ دادین هستید، اما او ممکن است آن را اینگونه دریافت نکند. ممکن است با این کار خود را پست و سبک جلوه دهید و این امر بر او تأثیر مطلوبی نخواهد گذاشت. لاس‌های جنسی برای قرار اول ایده‌آل نیستند و حتی اگر هم مناسب باشند، نباید سبک باشند.

24. یاد بگیرید که گوش فرا دهید
آیا فقط حرف‌هایی که میزند را وارد گوشتان میکنید و بس؟ گوش دادن حقیقی بسیار فراتر از شنیدن کلمات است و درباره‌ی ادراک و خواندن زبان بدنی نیز هست. همچنین نشانه‌های غیر فعلی مانند حالات چهره، حرکات دست و درک احساساتشان را نیز شامل میشود. مطمئن شوید که او میداند شما با تمام وجود گوش و ذهن خود را به او سپرده‌اید. این بهترین توصیه‌ی قرار عاشقانه برای مردان است!

25. تلاش به خودنمایی نکنید
شما میتوانید با خودتان بودن او را تحت‌تأثیر قرار دهید. نیاز نیست بیش از حد خودنمایی کنید یا درباره‌ی ماشین محشری که دارید و حقوق هنگفتی که از شغلتان دریافت میکنید صحبت کنید. برای اغلب خانم‌ها، مردی که تلاش به خودنمایی میکند بنظر کاذب و آزاردهنده است.

26. یادتان باشد که این یک مصاحبۀ کاری نیست!
این آسان است که طرف مقابل را به رگبار سؤالات ببندید، زیرا میترسید که سکوتی معذّب‌کننده، همانطور که از اسمش پیداست، شما را “معذب” کند. اما اگر اینچنین رفتار کنید، باعث میشوید احساس کند بر سر یک مصاحبه‌ی کاری نشسته و از حفظ آرامش خود سلب خواهد شد. سؤالات را به صورت پراکنده بپرسید و یادتان باشد که پاسخ خودتان را هم ارائه دهید. بدین ترتیب، مکالمه‌ای روان و آسان خواهید داشت.

27. مهمترین توصیه برای مردان درمورد قرار های عاشقانه: خودتان باشید!
این به تنهایی حیاتی‌ترین توصیه برای مردان است که میتوانیم به شما ارائه دهیم. در تمام اوقات خودتان باشید. سعی نکنید از کسی تقلید کنید. اجازه ندهید اعصابتان شما را به سوی قلمرویی بیگانه سوق دهد. او با آمدن بر سر قرار موافقت کرد چون چیزی درباره‌ی شما علاقه‌اش را برانگیخت –پس فقط خودتان باشید!

همانطور که میبینید، توصیه‌های مربوط به قرار عاشقانه، نیاز نیست بیش از حد پیچیده باشند.
تنها کافیست شخصی نجیب و محترم باشید و تلاش نکنید کسی شوید که نیستید.
واقعاً همه چیز منتهی به همین است: حقه بی حقه!

این 27 نکته، تعدادی از بهترین توصیه‌ها برای مردان پیرامون قرارهای عاشقانه میباشند. اگر بدنبال روابط مطلوب هستید و از بازگشت به عرصه‌ی قرارهای عاشقانه لذت میبرید، از نکات فوق پیروی کنید. بدین ترتیب، شما مطمئناً اوقات خوشی را سپری خواهید کرد و با زنان خارق‌العاده‌ای آشنا خواهید شد.

  • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید