از کجا بفهمیم کسی با ما لاس میزند؟

لاس زدن

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

از کجا بفهمیم کسی با ما لاس میزند؟

از کجا می توانیم مطمئن بشیم که یه نفر به ما جذب شده و ما را به عنوان یک پارتنر بالقوه در نظر دارد؟ و چطور میتوانیم به طرف مقابل مان بفهمانیم که او هم برای ما جذاب است و یا اینکه به آنها فقط به چشم یک دوست نگاه میکنیم؟

 

یکی از این روش ها تشخیص حالت چهره افرادی است که با شما لاس میزنند ، تحقیقی که در نسخه ماه سپتامبر 2020 مجله The Journal of Sex Research به چاپ رسید نشان میدهد چهره افراد موقع لاس زدن با حالت های چهره معمولی مثل شاد بودن یا خنثی فرق دارد. وقتی کسی برای ما جذاب باشد حالت صورتمان ما را لو میدهد ، پس میتوانیم با کمک این نشانه های صورت بفهمیم که قصد طرف مقابل مان از حرف زدن با ما چیست! موثرترین و شناخته شده ترین نشانه ها مربوط به رابطه و سکس شامل خم شدن ملایم سر به سمت پایین و چپ یا راست ، چرخش چشم ها به سمت صورت طرف مقابل ، و یک لبخند ملایم است.

در بازی عشق و عاشقی از نظر مردها یکسری رفتارها ماهیت جنسی دارند درصورتی که همان رفتار ها از نظر زنان جنبه ی جنسی ندارند. لاس زدن یکی از همین رفتارهاست. محققان به این نتیجه رسیده اند که بعضی از زنان در نشان دادن حالت های چهره لاس زدن بهتر از بقیه زنان و بعضی مردان هم در شناسایی این حالت های چهره بهتر از بقیه مردان عمل میکنند.

تحقیقی که اخیرا انجام شده نشان میدهد مردان معمولا به لاس زدن به عنوان رفتاری جنسی نگاه می کنند در حالی که زنان لاس زدن را به عنوان رفتاری عادی یا روشی سرگرم کننده برای ارتباط با بقیه میدانند. محققان همچنین به این مسئله پی بردند که هم مردان و هم زنان به لاس زدن به عنوان رفتاری برای سرگرم شدن ،نمایش احترام به طرف مقابل یا روشی برای به دست آوردن چیزی که از طرف مقابل میخواهند نگاه میکنند. یک نفر ممکن است فقط به خاطر اینکه توجه شخصی را بدست آورد با او لاس بزند. تحقیقی که در سال 2018 در مجله journal Evolutionary Psychological Science چاپ شد نشان میدهد احتمال اینکه افرادی که به دنبال روابط کوتاه مدت هستند از رفتارهای غیر معمول برای لاس زدن استفاده کنند بیشتر است ولی در کل اکثر مردم ترجیح میدهند طرف مقابل شان با استایل و روش های رایج و معمول با آنها لاس بزند.

با در نظر گرفتن انگیزه های متفاوت افراد برای لاس زدن عجیب نیست که لاس زدن برای خیلی ها رفتاری گیج کننده و روش ارتباطی مایوس کننده ای است. دکتر “لینزی گریس” در کتابش Love and Electronic Affection: A Design Primer لاس زدن را به عنوان “سیگنالی که نشان میدهد به دنبال چیز بیشتر از طرف مقابل مان هستیم بدون اینکه مستقیما به آن چیزی که میخواهیم اشاره ای کنیم” تعریف میکند. لاس زدن نامحسوس و زیرکانه است و اگر این مولفه را نداشته باشد کاملا ماهیتش را از دست میدهد.

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

1 دیدگاه

  • آواتار ناشناس
     1 سال قبل

    به نظرم لاس زدن چیز خوبیه البته بماند بعضی از اقشار مردم نباید لاس بزنن مثه زن متاهل حلقه بنداز با یه شوهر رمانتیک هر چن غیر رمانتیک ها اول زندگی خودشون آتیش میزنن بعد بقیه رو

دیدگاه خود را درج کنید