اگر در هفته رابطه جنسی نداشته باشید چه می شود؟

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

رابطه جنسی یکی از علل سلامت جسمی و روحی زوجین است، به گفته‌ کارشناسان زمانی که به مدت طولانی این رابطه برقرار نشود عوارض جدی بروز خواهند کرد؛ یعنی درست همانند یک ورزشکار که بعد از ترک ورزش دچار مشکل میشود و بدنش توانایی‌های سابق را ندارد، یک زن و مرد متاهل هم که رابطه زناشویی داشته‌اند با ترک آن به مدت تقریبا طولانی دچار عوارضی خواهند شد.

عوارض ترک رابطه جنسی و زناشویی برای بدن

به گزارش healinglifeisnatural، پزشکان معتقدند که توقف رابطه زناشویی مضراتی جدی برای بدن به همراه دارد که در ادامه به چند مورد اصلی از آنها اشاره خواهیم کرد:

1- افزایش استرس با کاهش رابطه جنسی:

داشتن رابطه عشقی با شریک زندگی یکی از بهترین شیوه های رهایی از استرس است . در شرایط پر اضطراب زندگی های امروزی داشتن رابطه زناشویی به صورت منظم توصیه می شود. رابطه جنسی با ایجاد تعادل در عملکرد مغز و تقویت توانایی فیزیکی بدن قدرت بدن را در برابر دفع استرس بالا می برد و به طبع با توقف این رابطه فرد در این شرایط ضعیف تر خواهد بود.

2- کاهش خودباوری و اعتماد به نفس با قطع رابطه جنسی:

مطالعات گسترده و دقیق نشان می دهد که رابطه جنسی باعث افزایش اعتماد به نفس شده و فرد را به حس خوبی در رابطه با خودش می رساند.
در طول زمان انزال، تستوسترون، استروژن و پرولاکتین به سرعت منتشرمی شود که تمام آنها حس مثبت اندیشی را در فرد ایجاد می کند.

3- ارتباط کاهش رابطه جنسی با مشکل قلبی:

یکی از اصلی ترین عوارض توقف رابطه جنسی برای زنان و مردان ایجاد ضعف در قلب است. از آنجایی که رابطه جنسی یک فعالیت جسمی مفید تلقی می شود قلب بدین وسیله به نوعی ورزش میکند.
جالب است بدانید مردانی که در طول هفته بیشتر از دو بار رابطه جنسی سالم داشته باشند خطر حمله ها و بیماری های قلبی را در خود تا حد قابل توجهی کاهش داده اند.

4- انزال زودرس و نعوظ بعد از کاهش رابطه جنسی:

در توصیف این گزینه باید گفت بررسی ها ثابت کرده‌اند افرادی که به طور طبیعی در هفته بیش از یک مرتبه رابطه جنسی داشته باشند از نعوظ و انزال دیررس در امان خواهند بود . به طبع اگر رابطه زناشویی با وقفه طولانی‌تری تکرار شود نعوظ را نیز تشدید خواهد کرد.

5- ضعیف شدن بدن در برابر سرماخوردگی و آنفلوانزا بعد از توقف رابطه جنسی:

با توقف رابطه زناشویی بدن در برابر میکروب‌ها ضعیف‌تر خواهد بود و سریعتر بیماری را به خود راه خواهد داد؛ به خصوص ویروس سرماخوردگی و آنفولانزا. محققان دانشگاه “ویل بیر” در پنسیلوانیا دریافتند که افرادی که هفته ای 2 مرتبه رابطه زناشویی دارند بدن مقاوم تری در برابر ویروس ها خواهند داشت.

6- افزایش احتمال ابتلا به عفونت ادراری با کاهش رابطه جنسی:

بعد از نزدیکی عفونت های دستگاه ادراری فرصت این را دارند که با وارد شدن به مجرای دفع از بدن خارج شوند اما با توقف این رابطه امکان دفع عفونت ها بسیار کمتر خواهد شد.

 

منبع : https://healinglifeisnatural.com/

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

دیدگاه خود را درج کنید