دروغ هایی که درباره رابطه جنسی به دختران می گوییم

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

همه‌ی ما می‌دانیم که جامعه اصرار زیادی بر کنترل بدن، و میل جنسی دختران دارد. اما ما واقعا چه چیزی به دخترانِ امروز در مورد سکس و رابطه جنسی آموزش می‌دهیم ؟

با وجود عقاید تاریخ گذشته‌ای که هنوز درباره نقش‌های جنسیتی وجود دارد و میل جنسی زنان هنوز چیزی شرم‌آور قلمداد می‌شود، به نظر می‌رسد که باورهای مضری هنوز درباره دختران و رابطه‌جنسی وجود دارد که گویا به‌راحتی ازبین نمی‌روند .

حتی در کشوری مثل آمریکا با وجود آموزش‌های زیادی که درمدرسه در مورد سکس به دختران داده می‌شود، هنوز این آموزشها کمکی نکرده است. یک مطالعه جدید از طرف مرکز کنترل بیماری‌ها در آمریکا گزارش کرده است که از هر ۱۰ دختر، ۶ نفر آنها گفته‌اند که برنامه‌های آموزشی مدرسه فقط به آنها یاد می‌دهند که چطور به سکس «نه» بگویند. این میزان از عدم عاملیت شخصی که دختران درمورد رابطه‌جنسی می‌آموزند در یک مطالعه دیگری نیز توسط جامعه‌شناس دانشگاه مارکت، هدر لاوکا، منعکس شده‌است. این مطالعه هم نشان داده است که دختران جوان سکس را چیزی می‌دانند که برآنها اتفاق می‌افتد و اعمال می‌شود .

دانش، قدرت است و ما می‌توانیم با تشویق یک دیالوگ بازتر، به دختران آموزش دهیم که با میل‌جنسی خود احساس بهتر و راحتری داشته باشند، به آنها تاکید کنیم که بدن‌های آنها مالِ آنها و فقط مال آنهاست و به آنها کمک دهیم رابطه سالم‌تری با سکس داشته باشند.

اما در ابتدا ما نیاز داریم که تداوم این 11 دروغ و باوری که در مورد میل جنسی زنان وجود دارد را متوقف کنیم:

 

مقاله  ” دروغ هایی که درباره رابطه جنسی به پسران می گوییم “  را نیز مطالعه کنید

 

1) چیزی به اسم «باکرگی» وجود دارد

مفهوم و معنای بکارت٬ باوری مردسالار٬ مرد محور است.  تاکید و وسواس فرهنگی در مورد باکرگی بیشتر روی این است که دختران باید بیش از هرچیزی پاکدامن و عفیف باشند، در صورتی‌که وقتی دقیق‌تر بررسی کنیم، متوجه می‌شویم حتی اگر پاکدامنی و «سکس نداشتن» اولویت ما باشد، ربطی به باکرگی به معنای نداشتن سکس واژنی ندارد چون انواع مختلفی از سکس وجود دارد که لزوما از طریق واژن اتفاق نمی افتد.

یک معنا و مفهوم جهانی از باکرگی وجود ندارد، بنابراین مردم باید بتوانند مشخصه‌های مهم رابطه جنسی را برای خودشان تعریف کنند.

2) پرده بکارت نشانه باکرگی است

نباید برایمان تعجب‌برانگیز باشد که درحقیقت هیچ راه پزشکی برای نشان دادن اینکه کسی باکره است یا نه وجود ندارد. پرده بکارت به مرور در نوجوانی و در حین بلوغ فرسوده می‌شود و می‌تواند با فعالیت ساده‌ای به راحتی پاره شود. و مهم‌تر این‌که برخی زنان از بدو تولد پرده بکارت ندارند.

باوجود این واقعیت که بیش از نیمی از زنان در اولین تجربه‌ی سکس خود خونریزی نمی‌کنند، خون روی ملافه در طول تاریخ و حتی امروزبه‌عنوان نشانه باکرگی باقی مانده است.

اصراری که بر این باور اشتباه در مورد باکرگی وجود دارد، منجر به تولید پرده‌های بکارت ساختگی و عمل‌ جراحی برای بازگرداندن آن شده است. درنتیجه به‌طرز نگران کننده‌ای دختران در سراسر جهان با تحقیر و هجوم تست‌های باکرگی هستند تا دیگران از عفت آنها مطمئن شوند.

 

3) اولین سکس بسیار دردناک و سخت است

بیشتر دردی که به زنان جوان آموخته می‌شود که باید در اولین سکس خود انتظار داشته باشند، درواقع مربوط به تنش عضلانیِ ناشی از استرس است. خون معمولا به‌خاطر پارگی بافت واژن دیده می‌شود که ناشی از خشکی واژن است ودلیل آن‌ هم عدم عشق‌بازی و تحریک لازم زنان پیش از اینترکورس (دخول) است، نه به‌خاطر پارگی پرده بکارت.

اگر ما ترساندن دخترها را از درد ناشی از سکس بار اول متوقف کنیم، شرایط برای همه راحت‌تر و ساده‌تر خواهد بود.

 

4) اگر کسی کاری برای شما انجام دهد، یا چیزی برای شما بخرد، شما به او سکس بدهکار می‌شوید

اصلا مهم نیست که چیزی که برایتان می‌خرند، یک بطری آب است یا یک گردنبند الماس، شما هرگز به هیچ‌کس سکس بدهکار نیستید، هرگز.

 

5) زنان خیلی زیاد به سکس فکر نمی‌کنند

بسیاری از سکسولوژیست‌ها به این نتیجه‌ی مشابه رسیده‌اند که زنان به اندازه مردان سکس می‌خواهند.

در تصور عمومی اینگونه جا افتاده است که مرد واقعی کسی است که شهوت زیادی دارد. اما این باورها درواقع از میل جنسی مرد یک کاریکاتوری ساخته است که حتی مردان از نشان دادن اینکه گاهی سکس نمی‌خواهند می‌ترسند و یا بیشتر از آنکه احساسات خود را بروز دهند، میل جنسی خود را بروز می‌دهند. این حتی به مردان هم آسیب می‌زند.

 

6) فقط مردان کاندوم می‌خرند

شما برای امنیت و محافظت از خودتان به هیچ‌کس دیگری نیاز ندارید. دختران هم می‌توانند آماده باشند و با خودشان کاندوم داشته باشند.

 

7) زنانِ سرد و دارای تمایل جنسی اندک، همسرانشان را به خیانت سوق می‌دهند

 

به‌جای اینکه منفعلانه کلیشه‌های جنسیتی را دامن بزنیم و بار خیانت را به زنان تحمیل کنیم، بیایید احساس مسئولیت شخصی را تشویق و تقویت کنیم.

علاوه بر آن، مردان ارزششان خیلی بیشتر از این است که با آنها مثل حیواناتی که توانایی کنترل بر خودشان را ندارند برخورد کنیم.

 

8) در زمانی که پریود هستید نمی‌توانید سکس داشته باشید

اگرسکس در هنگام پریود برایتان لذت بخش نیست، یا شما را می‌ترساند و یا به هردلیلی مایل به انجامش نیستید، این تصمیم شماست و برای انجام آن احساس فشار نکنید.

اما بدانید که سکس در زمان پریود از نظر فیزیکی هم ممکن و هم امن هست. درحقیقت، سکس در زمان قاعدگی می‌تواند گرفتگی عضلات و ماهیچه‌ها را بهبود ببخشد، و حتی برای برخی زنان به کاهش دوران قاعدگی در آن ماه کمک می‌کند. و البته هشیار باشید که در دوران قاعدگی امکان بارداری هنوز وجود دارد، پس کاندوم را فراموش نکنید.

 

9) در میانه سکس و قبل از اتمام آن، دیگر نمی‌توانید توقف آن را خواستار شوید و باید تا آخر ادامه دهید

شما می‌توانید به هر دلیلی در میان سکس نخواهید آن را ادامه دهید و پارتنرتان باید به خواسته شما در این زمینه احترام بگذارد.

 

10) آزار خیابانی نرمال و طبیعی است

یک مطالعه جدید نشان داده است که تعداد زیادی از زنان جوان، آزار خیابانی و خشونت را به‌عنوان یک بخش طبیعی و عادی زندگی روزانه‌ی خود پذیرفته‌اند. این درست نیست و دختران نباید آزار و خشونت را عادی بپندارند.

خشونت جنسی از هر نوعی که باشد مطلوب و پذیرفتنی نیست و این بی‌اعتنایی‌ها هم مضحک و هم آسیب‌زننده به همه جنسیت‌هاست.

 

 

11) همه‌‌ی افراد رابطه جنسی دارند

به‌طور متوسط آمریکایی‌ها سکس را برای اولین بار در 18 سالگی تجربه می‌کنند. بسیاری از افراد تا آن سن یا حتی خیلی دیرتر از آن هم سکس را شروع نمی‌کنند و ایرادی در آن وجود ندارد. درواقع بعضی افراد علاقه زیادی به سکس ندارند.

 

همه‌ی این مطالب و گفتگوها درباره رابطه جنسی برای این نیست که افراد را به سکسِ بیشتر ترغیب کنیم، اینها برای این است که بدانیم که سکس باید امن، بدون شرمساری، و مهم‌تر از همه آزادانه، آگاهانه و بر اساس تصمیم و انتخاب شخصی باشد.

 

منبع : http://www.mic.com

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

دیدگاه خود را درج کنید