روابط تک همسری و مزایای آن

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

ما اغلب با تصاویر ، فشار ها و انتظاراتی رو به رو هستیم که ما را به سمت ازدواج ، داشتن یک خانه با نرده چوبی سفید ، چند فرزند ، سگ و زندگی ای که در آن همه چیز گل و بلبل است میکشانند.
ولی از آنجایی که امروزه نسبت به کشف و شناخت فواید روابط چند همسری ذهن بازتری داریم شاید خیلی ها فواید روابط تک همسری را زیر سوال ببرند که آیا اصلا وجود چنین روابطی در جوامع امروزی ما واقعا تاثیر مفیدی دارند؟
برای بعضی ها دیدن روی دیگر سکه و متعهد نبودن به یک نفر ایده ی جذاب تری است ، ولی نکته اینجاست که همه ی ما با هم فرق داریم و چیزی که برای یک زوج جواب میدهد شاید به برای زوج دیگری مناسب نباشد.

####روابط تک همسری چه مزایایی دارند؟
این شش مزایای روابط تک همسری شاید فقط در خصوص یکسری افراد صدق کنند و برای همه اینطور نباشد. در واقع بعضی از این مزایا میتواند دلیل عدم تمایل یکسری افراد نسبت به تک همسری باشد.

1.بهبود زندگی جنسی

این حرف درست است که برای تجربه لذت نهایی از سکس کمی زمان لازم است ، پارتنر هایی که رابطه تک همسری دارند این فرصت را دارند تا همدیگر را کشف و بهتر بشناسند ، با بدن خودشان و پارتنرشان هماهنگ و همسو تر باشند و راحت تر بتوانند در مورد نیازها ، خواسته ها ، تمایلات و فانتزی هایشان با هم حرف بزنند. وقتی از این دید به موضوع نگاه میکنیم افرادی که در روابط تک همسری هستند میتوانند دائما با شناخت بهتر و احساس راحتی بیشتر نسبت به یکدیگر زندگی جنسی شان را بهبود ببخشند.

2.سکس با آرامش

منظور از سکس راحت و با آرامش زمانی است که کاملا نسبت به پارتنرتان حس امنیت و نزدیکی و یکی بودن دارید. منظور ما یک سکس “وان نایت استند” (سکس با یک شخص رندوم)هیجان انگیز یا دوره به اصطلاح “ماه عسل” سکس در اوایل رابطه نیست ، بلکه منظور ما توانایی شما برای تجربه حس راحتی و ریلکس بودن در طول سکس است. این نوع سکس تقریبا میتواند شکل روتین و تکراری به خودش بگیرد ولی مطمئن باشید خسته کننده نخواهد بود! شما میتوانید لذت جنسی کاملی که نتیجه ی سکس با کسی که حس شناخت ، اطمینان ، نزدیکی و صمیمیت عمیقی نسبت به او دارید را تجربه کنید.

3.کشف و کنجکاوی جنسی

ضرب المثلی هست که میگوید تنوع چاشنی زندگی است. وقتی شما با کسی هستید که نسبت به او حس آزادی و امنیت دارید این فرصت در اختیارتان هست تا یکسری از تمایلات و فانتری هایتان را با او امتحان کنید. حرف زدن و ارتباط در خصوص نیاز ها و خواسته های ما نیازمند زمان و حس راحتی با طرف مقابل مان است. زوج هایی که در روابط تک همسری هستند این شانس را دارند که خود واقعی همدیگر را ببینند و برای حرف زدن و کشف فعالیت های جنسی جدید احساس امنیت داشته باشند.

4.صمیمیت عاطفی

مزایای تک همسری فقط به مسائل جنسی محدود نمیشود. زوج هایی که در رابطه تک همسری هستند میتوانند صمیمیت عاطفی را در سطحی درک کنند که تجربه ی آن با کسی که تازه با او آشنا شده اند غیر ممکن است. در رابطه تک همسری و تعهدی شما این فرصت ایجاد میکنید که خودتان را با تمام وجود و منحصرا به دست پارتنرتان بسپارید و سنگ بنای صمیمیت عاطفی ، جسمی ، روانی و معنوی ای که پیدا کردنش در جایی دیگر کار سختی خواهد بود را پایه گذاری کنید. وقتی شما در تمام سطوح و ابعاد مختلف انسانی با پارتنرتان در ارتباط باشید قطعا رابطه ی قوی تر و عمیق تری را تجربه خواهید کرد.

5.وفاداری و تعهد

با اینکه روابط چند همسری با حد و مرز و قوانین خاصی که هر دو طرف با آنها موافق اند همراه است ولی با اینحال اینکارها احتمال شکل گیری حس حسادت بین زوج ها را از بین نمی برد. برای اینکه یک رابطه چند همسری به درستی کار کند هر دو پارتنر باید 100 درصد با اینکار موافق باشند و نباید به خاطر رضایت و خوشحالی طرف مقابل شان به این کار تن دهند. افراد زیادی در روابط چند همسری ای هستند که نسبت به رابطه و صمیمیتی که پارتنرشان با افراد دیگر دارد دچار حس حسادت و ناامنی میشوند. رابطه ی تک همسری ای که با تعهد و وفاداری همراه است سنگ بنای اطمینان کامل زوج ها به هم است که حس طرد شدن ، حسادت و مردد بودن بین آنها را از بین میبرد.

6.ثبات

با اینکه دوره “ماه عسل” اوایل رابطه فوق العاده است و تجربه ی آن حس خوشایندی است ، ولی بودن در یک رابطه تک همسری بلند مدت این شانس را به شما میدهد تا همیشه حس ثبات را در رابطه تان تجربه کنید ، دیگر تحت فشار نیستید تا همیشه خوش لباس باشید و دنبال پارتنر بگردید و حس آسیب پذیری و طرد شدن توسط بقیه را تحمل کنید. رابطه تک همسری سطحی از راحتی و ثبات واقعی را فراهم میکند که به هر دو طرف اجازه میدهد تا به دور از پستی و بلندی های دوران دیت و قرار گذاشتن شان بتوانند خود واقعی شان باشند.

پستانداران نری که تک همسری را ترجیح میدهند

جالب است بدانید که گروهی از پستانداران به جز انسان هم هستند که میتوانند از روابط تک همسری بهره ببرند.
در تحقیقی که در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences به چاپ رسید محققان رفتار جنسی 230 پستاندار غیر از انسان را بررسی کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که بزرگترین مزیت تک همسر بودن پستانداران نر اهمیت آن برای محافظت از فرزندان شان بود تا آنها هم بتوانند در آینده تولید مثل کنند و نسل شان را ادامه دهند. و از آنجایی که نرها میتوانند فرزندان بیشتری در مقایسه با ماده ها داشته باشند اگر یک نر بخواهد فقط با یک ماده جفت گیری کند باید سازگاری کمتری داشته باشد.
به زبان ساده تر وقتی نر پستاندار فقط به یک ماده متعهد است راحت تر میتواند از فرزندش محافظت کند تا احتمال کشته شدنش توسط دیگر نرها کمتر شود و نتیجتا احتمال ادامه نسلش بیشتر شود.
تحقیق دیگری که توسط دکتر “لوکاس” و “کولاتن براک” جانورشناس انجام شد نتایج مختلفی را نشان میدهد. به گفته دکتر “لوکاس” : “در پستانداران رفتار تک همسری ناشی از حس محافظت از منافع است.به طور کلی رفتار ماده ها تحت تاثیر توزیع غذا و رفتار نر ها تحت تاثیر توزیع ماده ها است. به بیان دیگر یعنی ماده های آماده تولید مثل به دسترسی به غذای با کیفیت نیاز دارند ، و همین کمبود غذای با کیفیت باعث شد تا نرها هم به جای فراهم کردن غذا برای چندین ماده مختلف فقط با یک ماده رابطه داشته باشند.
در هر صورت هر دو تحقیق یک نتیجه را نشان میدهند ، اینکه تک همسری بین نرها رفتار محبوبی محسوب میشود.
خب ، آیا شما هم به عنوان یک پستاندار انسان نر به تک همسری در رابطه تان اعتقاد دارید؟ یا فکر میکنید نوع دیگری از روابط برای انسان ها بهتر است؟

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

دیدگاه خود را درج کنید