فواید رابطه جنسی صبحگاهی

سکس صبگاهی

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

فواید سکس صبحگاهی

اینکار میتواند انرژی لازم برای داشتن یک روز خوب را برایتان فراهم کند

ا معمولا فکر میکنیم سکس چیزی است که شب ها اتفاق می افتد که البته کاملا هم درسته چون طبق تحقیقات و نظرسنجی های انجام شده مردم معمولا شب ها سکس دارند (بی دلیل نیست که میگوییم “با کسی خوابیدن” و تابحال هم کسی به پارتنرش نگفته “عزیزم میتونم تمام بعد از ظهر باهات بگذرونم”!).
ولی حتی اگر اکثرا شب ها سکس دارید سکس صبحگاهی مزایایی زیادی دارد که فراتر از “سکس حال میده پس بذار بیشتر انجامش بدیم” هستند. اگر تا بحال قبل از رفتن به سرکار یا صبح روزهای تعطیل سکس نداشته اید احتمالا دارید از فواید مثبتی مثل کاهش استرس و افزایش بازدهی بی نصیب می مانید.
میخواهید در مورد مزایای سکس صبحگاهی بیشتر بدانید؟ ما تحقیقات مربوط به این موضوع را زیر و رو کردیم و با دکتر “سوفوکل” متخصص زنان زایمان ، عضو انجمن زنان و زایمان آمریکا و مدیر بخش سلامت زنان دانشگاه پرینستون صحبت کردیم تا شما را با هر چیزی که لازم است در مورد فواید سکس صبحگاهی بدانید آشنا کنیم.

سکس صبحگاهی بازدهی تان را بیشتر میکند

در تحقیقی که اخیرا توسط فروشگاه تشک “Mattress Advisor” (نمیشه گفت علمی ترین تحقیقی است که تابحال انجام شده!) انجام شد از هزار زوجی که با هم زندگی میکردند خواسته شد تا در یک نظر سنجی شرکت کنند. 63 درصد زنان گفتند که تابحال سکس صبحگاهی نداشته اند ، در صورتی که این عدد برای مردان 37 درصد بود. (احتمال اینکه مردان همجنسگرا و دوجنسگرا سکس صبحگاهی داشته باشند بیشتر است که یکی از دلایل این اختلاف درصد بین زنان و مردان همین مسئله است.)
در این تحقیق بیش از نیمی از مردان (53 درصد) ادعا کردند که سکس صبحگاهی باعث میشود تا در طول روز بازدهی بیشتری داشته باشند. این مسئله کاملا منطقی است چون مطالعات نشان میدهد که سکس میزان شادی افراد در محل کارشان را افزایش میدهد. این نرخ برای زنان کمی کمتر و حدود 45 درصد بود. از طرفی فقط 7 درصد مردان و 12 درصد زنان گفتند که سکس صبحگاهی باعث کاهش بازدهی شان میشود.(برای بقیه شرکت کنندگان سکس صبحگاهی تاثیری روی بازدهی شان نداشت.)
در reddit هم مردان حرف ما را تایید میکردند، در تاپیکی که از مردان در مورد اینکه چرا سکس صبحگاهی را ترجیح میدهند سوال شده بود یک کاربر نوشته بود : “باعث میشه از تخت بیام بیرون ، حس میکنم اگر صبح ها سکس داشته باشم میتوانم روز خوب و پر بازدهی را داشته باشم.” کاربر دیگری نوشته بود : “شب خوب خوابیده اید و خستگی تان را گرفته اید و یک زن خوشگل هم کنارتان دراز کشیده، سطح تستوسترون تان هم به طور طبیعی بالاست ، حالا به نظرتان واقعا روش بهتری به جز سکس برای شروع روزتان وجود دارد؟! شب آدم خسته و مضطربه و دلش میخواهد استراحت کند نه اینکه تازه شروع کند به ارضای پارتنرش.”
در ادامه بیشتر در مورد بالا بودن سطح تستوسترون در صبح توضیح میدیم.

 

سکس صبحگاهی به کاهش استرس اول روز و تقویت ارتباط شما و پارتنرتان کمک میکند

دکتر “سوفوکل” میگوید :‌” سکس باعث ترشح اندورفین‌ها (Endorphins) در بدن میشود و همینطور که میدانیم اندورفین‌ها جزو هورمون های به اصطلاح “حس خوب” محسوب میشوند که باعث حس آرامش و کاهش اضطراب و افسردگی میشوند و همه ی اینها لازمه ی شروع یک روز خوب هستند.”
سکس همچنین باعث ترشح هورمون “اکسی توسین” میشود ، این هورمون به کاهش استرس ، آرامش و همچنین تقویت ارتباط شما و پارتنرتان کمک میکند( به اکسی توسین اصطلاحا “هورمون عشق” هم میگویند). دکتر “سوفوکل” میگوید : “خیلی از بیمارانم به من گفته اند که سکس صبحگاهی باعث میشود تا حس صمیمیت و نزدیکی واقعی تری را با پارتنرشان تجربه کنند.”

صبح ها سطح هورمون تستوسترون تان بالاتر است

هر چی حشری تر باشید سکس بیشتر حال میده ، درسته؟ خبر خوب این است که صبح ها سطح تستوسترون شما به بالاترین میزان خود میرسد و قاعدتا میل جنسی تان هم بیشتر خواهد بود. (دلیل اینکه سکس بعد از ورزش حس فوق العاده ای دارد به خاطر بالا بودن همین تستوسترون است.)
از آنجایی که مردان اغلب با کیر نعوظ شده و حشری از خواب بلند میشوند سکس صبحگاهی میتواند یک نوع حس سبک شدن در آنها ایجاد کند.

اگر پارتنرم به سکس صبحگاهی علاقه نداشته باشد چه؟

شاید بعد از خواندن این مقاله به سرتان بزند که فردا صبح سکس داشته باشد ، حالا اگر پارتنرتان با این ایده شما موافق نبود چی؟ امکان این مسئله هست چون میل جنسی ناهماهنگ مشکل رایجی در روابط است. موضوع دیگر بحث زمان بندی است ، شاید هر دو میل جنسی یکسان و هماهنگی داشته باشید ولی یکی از شما علاقه ای به سکس در صبح نداشته باشد.
باید ببینید شما و پارتنرتان میتوانید با هم به توافقی برسید یا نه ، بالاخره رابطه یعنی همین سازش ها و توافق ها ، درسته؟ میتوانید گاهی اوقات صبح ها و گاهی عصر ها سکس داشته باشید تا هم شما و هم پارتنرتان از زمان هایی از روز که حشری تر هستید بهره ببرید. همچنین می توانید آخر هفته ها سکس صبحگاهی داشته باشید تا استرس زود بیدار شدن و رفتن به سرکار را هم نداشته باشید.
اگر پارتنرتان به خاطر شلخته بودن یا بوی بدن یا بی حوصلگی صبح نمیخواهد سکس داشته باشد دکتر “سوفوکل” پیشنهاد میکند زوج ها “سبد سکس صبگاهی” برای خودشان درست کنند و کنار تخت شان بگذارند.
او میگوید : “میتوانید چیزهایی که باعث سر حال شدن و طراوت شما در صبح میشوند را در این سبد قرار دهید ، مثل دهان شویه یا قرص نعناع ، دستمال مرطوب یا دستمالی برای تمیز کردن عرق شبانه ناحیه تناسلی تان. همچنین خیلی از زنان صبح ها با واژن خشک از خواب بیدار میشوند پس روان کننده را فراموش نکنید!

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

دیدگاه خود را درج کنید