نشانه هایی از رابطه با یک هوش‌گرا Sapiosexual

هوش گرا

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

۷ تا از برترین نشانه‌ها که نشان می‌دهد پارتنر شما یک هوش‌گرا (Sapiosexual) است

 

به افرادی که با هوش ذاتی بالا تحریک می‌شوند، هوش‌گرا یا همان ساپیوسکشوال گفته می‌شود. هوشیاری و بینش معیارهای بسیار مهمی هستند که این افراد را جذب می‌کند. اگر شما هوش‌گرا هستید و یا حتی اگر با یک هوش‌گرا، در رابطه بودید، بررسی این نکته‌‌ها که توسط دکتر پاراس بیان می‌شوند کمک‌کننده خواهند بود.

۱. رابطه با آن‌ها از یک دوستی قدیمی ناشی می‌شود.

شما با پارتنر هوش‌گرای خود به محض این‌که با یکدیگر آشنا شدید وارد رابطه نشدید. رابطه، نتیجه‌ی یک دوره‌ی دوستانه برای فهمیدن و درک کامل پارتنرتان بوده است. به همچنین اگر اشتیاق پارتنر شما در طول زمان رابطه افزایش پیدا کند، به احتمال بسیار زیادی این اشتیاق حاصل یک ویژگی غیرسطحی و مربوط به هوش شما بوده است.

۲. این اشخاص به شدت از صحبت‌های کوتاه خودداری می‌کند.

تا حالا از خودتان پرسیده‌اید که چه چیزی شما را به یک هوش‌گرا تبدیل می‌کند؟ مکالمه‌های هوشمندانه این‌کار را انجام می دهند. در نتیجه اگر پارتنر شما غالبا باعث می‌شود که عمیق‌تر و شدید‌تر در مورد چیزهایی که معمولا فکر نمی‌کنید، فکر کنید، به احتمال بسیار زیاد آن‌ها بیشتر مشتاق هوش و بینش هستند نه صرفا خوش گذراندن و داشتن اوقاتی خوب.

۳. هوش‌گراها عاشق به چالش کشیده شدن هستند.

مستقل از آن‌که شما در یک قرار رمانتیک شام چه لباسی می‌پوشید و یا موهای خود را چگونه درست می‌کنید، آن‌ها بدون توجه به این‌ها فقط منتظر این هستند که از لحاظ ذهنی به چالش کشیده شوند.

۴. روابط هوش‌گرایی، غالبا حول هوش می‌چرخد و هوش مبحث اصلی بحث است

با این حال، لازم است که بدانید افراد هوش‌گرا بسیار جذب تواضع و فروتنی می‌شوند. این افراد به‌طور طبیعی جذب افراد مهربان و دلسوز، همدل و با درک بالا که ویژگی‌هایی از نشانه‌ی بروز هوش هستند، می‌شوند.

۵. این افراد ارتباط برقرار کننده‌های بسیار عالی‌ای هستند.

اگر شما معمولا به این‌که یک پیام متنی از سمت پارتنرتان چه اندازه خوب نوشته و بیان شده است، به احتمال خیلی زیادی پارتنر شما هوش‌گرا است. برعکس این موضوع نیز برقرار است، برای این افراد پیام‌های زیرکانه و دارای دیدگاه‌های هوشمندانه و پاسخ‌های هوشمند بسیار جذاب است.

۶. آیا تا به حال به علت مسیر فکری‌تان مورد تشویق قرار گرفته‌اید؟

یا تا به‌ حال پارتنر خودتان را به این علت تشویق کرده‌اید؟
هوش‌گراها به‌طور ذاتی جذب افرادی می‌شوند که از خودشان درک و هوش بالاتری را نشان می‌دهند. اگر به شما غالبا گفته می‌شود که شما بیشتر از یک صورت زیبا یا بدن جذاب هستید، به احتمال بالایی امتیاز‌های زیادی به واسطه‌ی مغزتان دریافت کرده‌اید.

۷. هوش‌گراها دوستان خیلی خوبی هستند.

گزارش شده است که این افراد با رشد تشویق می‌شوند و غالبا سعی می‌کنند که در جریان رابطه چیزهای زیادی را به‌طرف مقابل آموزش دهند. شاید حضور در کنار افرادی که با هوش تحریک می‌شوند، آسان نباشد اما این یعنی حضور در رابطه با افراد هوش‌گرا چالشی است که ارزش امتحان کردن را دارد.

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

دیدگاه خود را درج کنید