10 نکته تقویت صمیمیت جنسی در روابط جدید

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

صمیمیت برای رابطه به اندازۀ تنفس برای ریه ضروری است. مفاهیم مرتبط با صمیمیت در ذهن ما تماس جسمی و لذت عمیق و احساسی است و اشتباه نیست اگر این‌طور فکر کنیم. در اصل، صمیمیت بر مبنای ارزش‌های درونی پایه‌گذاری شده است؛ اصلی که اغلب افراد از درکش عاجزند و به درک عمیق‌تر و قدردانی بیشتر نسبت به یک‌دیگر ختم می‌شود.
با این حساب با شروع روابط، چه راه‌کاری برای نزدیکی بیشتر وجود دارد؟

عمدتاً به مراجعینم توصیه می‌کنم که روی ترکیب خاصی از امنیت و خطر تمرکز کنند. حس امنیت رابطه باید آن‌قدر باشد که پارتنرتان احساس آرامش و اعتماد کافی داشته باشد و حس خطر تا جایی که هیجان کافی در رابطه وجود داشته باشد.
شاید چنین قانونی باعث ایجاد حس ناامنی و بلاتکلیفی در شما شود؛ بنابراین توصیۀ من ایجاد حدوحدود مشخص پیش از شروع رابطه است. وقتی نسبت به یک‌دیگر اعتماد و حمایت کافی پیدا کنید، خطرات رابطه را نیز می‌پذیرید.
صمیمیت زمانی به‌وجود می‌آید که احساس امنیت کافی وجود داشته باشد

اولین لازمه برقراری اعتماد است که به هماهنگی روحی نیاز دارد. این هماهنگی به‌واسطۀ ارتباط دو‌طرفه و هدف‌مند برقرار خواهد شد. اعتماد در هر گفت‌وگویی ساخته یا خراب می‌شود. به‌خصوص با درنظرگرفتن سرعت زندگی‌های امروزی، بعید نیست که با شروع روابط سوءتفاهم‌های زیادی بوجود بیاید؛ به‌خصوص وقتی استرس داریم و سعی می‌کنیم بدون پایه و اساس مشخصی گفت‌وگویی را آغاز کنیم.
در چنین شرایطی امکان ارسال پیام‌های مخربی مثل «الان اینقدر اضطراب دارم که نمی‌تونم به تو برسم»، به‌جای شروع گفت‌وگویی خنثی یا پرمعنی زیاد است. در نتیجه با در نظرگرفتن نکات لازم گرچه احساس نگرانی بیشتری می‌کنید، ولی پایه‌های روابط عاطفی صحیحی را در زندگی بنا می‌کنید که به احساس نزدیکی بیشتر ختم می‌شود. در این پست به بررسی روش‌هایی برای ایجاد صمیمیت بیشتر در رابطه می‌پردازیم.


فراموش نکنید که صمیمیت نقطۀ مقابل ترس است

وقتی به‌قدر کافی احساس امنیت می‌کنید، گذر از نگرانی‌های گذشته و حس امنیت کار ساده‌ای است و حفظ ارتباطتان در سطحی عمیق‌تر ممکن می‌شود. در دنیایی با سرعت و محرک‌های زیاد، فرهنگ ما در جهتی دست‌کاری شده که به سمت گفت‌وگوهای مسلسل‌وار و مصنوعی سوق داده شده‌ایم. در حالی که صحبت‌های کوتاه برای فراهم‌کردن شرایطی دوستانه مؤثر است، این گفت‌وگوهای مصنوعی و بی‌وقفه، برای شکل‌گیری روابط صمیمانه سمی و خطرناک است. به‌قدری به این صحبت‌های کوتاه عادت کرده‌ایم که گاهی شناخت پارتنرتمان برای ما عملاً غیرممکن است.
صرف‌نظر از وقایعی که در هر لحظه از زندگی در جریان است، باید حس واقعیمان به مسائل را بیان کنیم؛ حتی وقتی به‌واسطۀ گفت‌وگوی معناداری، قصد دارید راهی برای افزایش اعتماد در رابطه پیدا ‌کنید. با استفاده از روش‌های موجود در این پست، اقدام به ایجاد صمیمیت در روابط قدیمی یا جدیدتان بکنید.

1. بین چالش‌ها و حمایت‌هایتان تعادل لازم را برقرار کنید
به‌بهترین شکل با هم صحبت کنید. هرکسی بخش‌های ترسو، عصبانی، کینه‌ای یا تنبلی در شخصیتش دارد که روی کیفیت روابطش با دیگران تأثیر دارد. قرار نیست کنترل رابطه را به دست ترس‌هایمان بدهیم. به‌جایش با بهترین بخش‌های شخصیتتان برای داشتن رابطه‌ای بهتر تلاش کنید.
پی‌نوشت: تنها راه رسیدن به بهترین سکس‌های زندگیتان، تکیه به این بخش از شخصیتتان است.

2. نظرات تحسین‌آمیز بیشتری نسبت به پارتنرتان داشته باشید
به کارها و صحبت‌های تحسین‌برانگیزی که پارتنرتان انجام می‌دهد دقت بیشتری داشته باشید. خشنودی کسی که در کنارتان زندگی می‌کند به توجه شما به مسائل هرچند کوچکی بستگی دارد که به‌جای ایرادها یا اشتباهات درموردشان صحبت می‌کنید.

3. قبل از این‌که کاری انجام بدهید به شرایط کلی دقت داشته باشید
دوست دارید روابط آزادانه و عمیق‌تری با پارتنرتان داشته باشید؟ شنوندۀ خودآگاهی باشید که پارتنرش را قضاوت نمی‌کند. وقتی به شرایط توجه لازم را داشتید و خیالتان کاملاً راحت بود، با پارتنرتان صادق و روراست باشید و ترس‌ها، مسائل شخصی و رویاها و امیالتان را برایش فاش کنید. با تکرار و به‌مرور زمان، انجامش برایتان آسان‌تر خواهد شد.

4. بدون این‌که لزوماً با هم سکس داشته باشید هم امکان رابطۀ جنسی وجود دارد
اگر همیشه وقتی کنار هم استراحت می‌کنید، برهنه باشید، اقلاً کمی از روز باهم تماس فیزیکی دارید. انجام روزانۀ این حرکت، میان‌بری کوتاه و جالب برای صمیمیت بیشتر است.
به هم خوراکی تعارف کنید، باهم حمام کنید یا هم‌دیگر را ماساژ بدهید. به صدای قلب پارتنرتان گوش کنید، با هم برقصید یا بی‌هوا در آغوشش بگیرید.
همۀ مسائل شهوانی زندگی جایی بین شما و دیگری رخ می‌دهد. اگر برای جنبۀ شهوانی زندگی ضرورتی احساس نکنید، میل ما به سکس هم از بین می‌رود.

5. شیطنت را فراموش نکنید!
با پارتنرتان قرارهای عاشقانه ترتیب بدهید. تنها هدف از این کار خوش‌گذرانی و تفریح است! پس سر قرار حق صحبت درمورد کار و موضوعات جدی ممنوع است.
ممکن است بگویید که این بحث‌ها بی‌مقدمه و در لحظه به ذهن شما می‌رسند، ولی اگر به‌جایش آرامشتان را حفظ کنید و از بخش‌های جالب و جذاب رابطه لذت ببرید خیلی بهتر است. یادتان باشد که هیچ روش صحیح یا غلطی برای سکس وجود ندارد و قرار نیست کسی برای سکس به شما امتیازی بدهد.

6. خودتان را شایستۀ لذت‌هایتان بدانید
شاید این مورد کمی باعث تعجب شما شود. تمایل جنسی شما با احقاق حق طبیعیتان در لذت و مسائل جنسی، اگر در حد نرمال و سالمی باشد، ارتباط مستقیمی دارد. اگر در این موارد اصولاً خجالتی هستید، خودتان را شایستۀ حق طبیعیتان نمی‌بینید و بیش از نیاز خودتان، به رفع نیازهای جنسی دیگری تمرکز می‌کنید. چه کمبودی احساس می‌کنید که مانع فوق‌العاده‌بودن زندگی شده است؟

7. گوشی تلفن همراهتان را کنار بگذارید
حتی برای مدت کوتاهی کافی است. همیشه به کسانی که در روابط عاطفی با دیگران هستند توصیه می‌کنم که به‌جای گوشی به پارتنرشان توجه کنند و برای مدتی گوشی را کنار بگذارند. همین توجه و مراقبت نسبت به دیگری زمینۀ سکس و صمیمیت جنسی را فراهم می‌کند. امروزه، گوشی تلفن همراه امکان دسترسی ما به همه‌چیز را مهیا کرده است. ایمیل، پینترست، پست‌های جالب فیس‌بوک و برنامه‌های متعدد دیگر، همگی در گوشی‌ها یک‌جا قابل دسترسی هستند. شما را به چالش دور نگه‌داشتن گوشی از تخت‌خواب‌هایتان دعوت می‌کنم. پس دست از تجسس در صفحات دیگران بردارید و به رابطۀ خودتان تمرکز کنید.

8. ارتبطاتتان را با مهم‌ترین فرد زندگیتان، یعنی خودتان، قطع نکنید!
همیشه از ترس ناراحت‌شدن بقیه حاضر نمی‌شویم جواب رد به دیگران بدهیم. ولی به‌موقع باید عقب بکشید و به خودتان تمرکز کنید. اول از همه باید حواستان به خودتان باشد. همۀ مسائل شهوانی زندگی جایی بین شما و دیگری رخ می‌دهد. اگر برای جنبۀ شهوانی زندگی ضرورتی احساس نکنید، میل ما به سکس هم از بین می‌رود.

9. اولویت‌هایتان را به مسائلی اختصاص بدهید که شما را تحریک می‌کنند
از صحبت درمورد چیزهایی که باعث لذت شما هستند و دوست دارید در سکس انجامشان بدهید، نترسید. بعد از بحث و تبادل نظر درمورد کارهای موردعلاقه‌تان، وقت انجام این اولویت‌ها است. اکثر افراد نگرانند که مبادا سلیقه‌های عجیب یا غیرطبیعی داشته باشند. در واقعیت، هیچ قاعده و قانونی برای مسائل جنسی وجود ندارد، به‌شرط این‌که هردو از کاری که می‌کنید رضایت داشته باشید و کسی آسیبی نبیند.

10. تماس چشمی داشته باشید
وقتی به چشم‌های پارتنرتان نگاه می‌کنید، با خیره‌شدن به چشم‌های او نشان می‌دهید که از بودن در کنارش حس راحتی می‌کنید و با اعتماد کامل لحظات صمیمانه‌ای را با او به اشتراک می‌گذارید. نگاه عمیق همیشه حس اعتماد بیشتری در ما ایجاد می‌کند و یکی از بهترین راه‌ها برای حفظ ارتباط عمیق با پارتنرتان به‌حساب می‌آید. تماس چشمی، یکی از مهارت‌هایی است که نیاز به شجاعت و توجه زیادی دارد و نشان می‌دهد که تا چه اندازه برای پارتنرتان ارزش قائلید و به او اعتماد دارید.

 

وقتی صحبت از ایجاد صمیمیت در رابطه می‌شود، توجه به این موارد تنها گوشه‌ای از موارد مهم بوده و با رعایت این نکات تازه در ابتدای راه هستیم. پاسخ‌ها را در خودتان جست‌وجو کنید. بهترین راه‌حل همین است.
شما بگویید که چطور به عمیق‌ترشدن رابطه کمک می‌کنید؟

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

دیدگاه خود را درج کنید