تکنیک فشار برای جلوگیری از زودانزالی

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

تکنیک فشار: راهنمای مرحله به مرحله

هر مردی می‌خواهد روی تخت خوب عمل کند. تکنیک فشار کمک می‌کند تا بیشتر بر روی تخت دوام بیاورید و دیرتر ارضا شوید. این یکی از تمرین‌های بسیاری است که درمان‌گران اختلالات جنسی و دیگر متخصصان در این زمینه در اکثر اوقات برای جلوگیری از زودانزالی پیشنهاد می‌کنند. برخی از مردان بر این باور هستند که معجزه می‌کند ولی همانند هر تمرین عملکردیِ جنسی، برای همه جوابگو نیست. تکنیک فشار معمولا از اولین تمرین‌های جلوگیری از زودانزالی است که مردان امتحان می‌کنند چون یادگیری‌ آن آسان است، رایگان است و نیاز به استفاده از وسیله‌ی مخصوصی ندارد. البته زمان‌بندی در این تکنیک همه چیز است و سطح بالایی از خودکنترلی باید وجود داشته باشد تا بتوان در آن ماهر شد.

در این مقاله، در مورد دستورالعمل مرحله به مرحله چگونگی انجام تکنیک فشار صحبت می‌شود. با تمرکز دقیق و خودکنترلی، ممکن است این تکنیک را دقیقاً همان چیزی بیابید که به آن نیاز داشته‌اید تا در زندگی زناشویی با اعتماد به نفس باشید. ولی در ابتدا، بیایید در مورد مسائل پایه و سوالات پرتکرار در مورد تکنیک صحبت کنیم.

 

تکنیک فشار چیست؟

در دهه ۵۰ میلادی،‌ پیشگامان جنبش نوین درمان‌گری اختلالات جنسی‌ در حال تغییر نوع تفکر و چگونگی تجربه آمریکایی‌ها در مورد سکس بودند. این افراد اولین پژوهشگران آمریکایی بودند که کار دانشگاهی خود را روی کمک به مردم و زوج ها متمرکز کرده بودند تا مشکلات جنسی آنان را برطرف کنند و بر روی فیزیولوژی واکنش‌های جنسی تحقیق کنند. آن‌ها چندین مقاله علمی ارائه کردند و چندین کتاب پرفروش در این زمینه منتشر کردند. بیشتر کار آن‌ها به صورت نظری و تئوری بود،اما تعداد بسیاری کاربرد عملی نیز داشت. یکی از دستاورد‌های آن‌ها در درمان‌گری اختلالات جنسی که به صورت گسترده و برای مدتی طولانی استفاده می‌شد، گسترش و همگانی‌سازی راهی رایگان و مؤثر برای کمک به مردان در جهت کنترل زودانزالی بود. این پژوهشگران نام این متد جدیدشان را «تکنیک فشار» (Squeeze Technique) گذاشتند. ممکن است شنیده باشید که مردم از این تکنیک با نام‌های دیگری یاد می‌کنند، مانند «متد فشار» ،‌ «ایست و فشار» ، «تکنیک فشار-توقف»‌ ولی همه آن‌ها یک چیزند. پس از بیش از نیم قرن،‌ هنوز بسیاری از مردان در سراسر جهان به استفاده از این تکنیک برای طولانی‌ترشدن سکس خود ادامه می‌دهند.

ساز و کار تکنیک فشار چیست؟
تکنیک فشار برای زودانزالی، یعنی جلوگیری دستی از خارج شدن منی از بدنبال اعمال فشار بر آلت جنسی. منظور این تکنیک کاملا صریح و واضح است ولی برای فهمیدن کامل چگونگی و چرایی کارکردن آن،‌ نیاز به یک تشریح سریع از آلت جنسی داریم.

تکنیک فشار برای جلوگیری از زودانزالی

اگر به آلت تناسلی مرد نگاه کنید، نقطه‌ای را می‌بینید که سر آلت جنسی به محور آن برخورد می‌کند. این قسمت “فرنولوم” (frenulum) نامیده می‌شود. همین جاست که برای استفاده از تکنیک فشار به پیدا کردنش نیاز دارید.
اگر به آناتومی مردان دقت کنید، متوجه میزراه نیز خواهید شد. میزراه لوله‌ای است که منی را به خارج از بدن حمل می‌کند.

تکنیک فشار برای جلوگیری از زودانزالی

با متوقف کردن موقتی سکس و فشار دادن آلت جنسی در زمان مناسب و در مکان درست، می‌توان میزراه را بست و این برای جلوگیری از انزال و طولانی کردن آمیزش کفایت می‌کند.

روش اجرای تکنیک فشار
هدف این تکنیک ساده است، اما به این معنا نیست که اجرایش آن ساده باشد. در واقع، نیاز به تمرین دارد،‌ تمرین بسیار و این چندان چیز بدی هم نیست. یکی از بهترین قسمت‌های تکنیک فشار ،انعطاف‌پذیر بودن آن است زیرا می‌توانید آن را به تنهایی یا با پارتنر خود امتحان کنید. برای داشتن بیشترین حق انتخاب،‌ اگر می‌خواهید خودتان انجام دهید یا پارتنرتان چنین کند، توضیحات پایین را بخوانید.

 

انجام دادن متد فشار به تنهایی

اگر در حال حاضر پارتنر ندارید یا ترجیح می‌دهید صرفاً خودتان به تنهایی با آن دست و پنجه نرم کنید، می‌توانید کاملا مرحله به مرحله این مسئله را به‌دست خود بگیرید. هم‌چنین‌ حتی اگر قصد دارید که تکنیک فشار را با یک پارتنر به کار بگیرید،‌ همیشه فکر خوبی است که آن را ابتدا به تنهایی تمرین کنید.

 

دستورالعمل های انجام تکنیک فشار در خودارضایی

 1. با تحریک خود به آرامی شروع کنید تا به نعوظ برسید. اگر زودانزالی حاد دارید، ممکن است هرگاه که احساس می‌کنید به اوج نزدیکید، نیاز داشته باشید که وقفه‌های چندباره داشته باشید.
 2. به قسمتی که کمی برآمده شده و تا مرکز محور آلت کشیده‌شده توجه کنید. منظور فرنولوم است. دقیقا پایین سر آلت،‌ انگشت اشاره خود را بر روی فرنولوم بگذارید و شست خود را بر روی طرف دیگر آلت بگذارید.
 3. فرنولوم را با شست و انگشت فشار دهید.
 4. چند فشار سبک برای تمرین وارد کنید. درنهایت متوجه خواهید شد که چقدر محکم باید فشار دهید تا جریان منی را متوقف شود ،ولی به یاد داشته باشید تا هنگام درد، فوراً توقف کنید.
 5. حالا به صورت واقعی انجام دهید. به صورت عادی خودارضایی کنید تا زمانی که شروع به احساس میل برای ارضاشدن داشته باشید.
 6. توقف کنید و دست خود را در موقعیت درست قرار دهید و آلت را برای ۵ ثانیه یا تا زمانی که میل به ارضاشدن از بین برود فشار دهید.
 7. برای حدود ۳۰ ثانیه دست نگه دارید و بعد به خودارضایی ادامه دهید.

این فرایند را برای ۴ یا ۵ بار تکرار کنید. خود را نزدیک اوج برسانید،‌ فشار دهید، صبر کنید و ادامه دهید. در نهایت اجازه دهید تا به ارگاسم برسید.
اگر قادر به کنترل کامل ارگاسم خود در چند تلاش اول نیستید نا امید نشوید. احتمالا چند دفعه طول خواهد کشید تا در استفاده از تکنیک ماهر شوید و آن را کامل انجام دهید.

 

استفاده از متد فشار به همراه پارتنر

پیدا کردن یک راه‌حل برای انزال زودهنگام با کمک پارتنر تان می‌تواند یک تجربه محبت‌آمیز باشد، ولی مطمئن شوید که او تمایل دارد این کار را با شما انجام دهد. هر دو شما باید موافق استفاده از این متد باشید به دلیل این‌که اگر یک فرد همراهی نکند، این اتفاق می‌تواند رضایت جنسی را کاهش دهد.

 

دستورالعمل ها برای انجام تکنیک فشار با پارتنر

 1. به معشوقه خود نشان دهید که انگشت خود را باید کجا قرار دهد. به پارتنر خود اجازه دهید که موقعیتی مناسب و راحت برای دست خود پیدا کند. توجه کنید که او ممکن است به‌طور متفاوتی نسبت به شما که در طی خود ارضائی فرنولوم را می‌گرفتید بگیرد و این مشکلی ندارد ( برای مثال، او احتمالا شستش را بر روی فرنولوم و انگشت اشاره اش را بر پشت آن بگذارد).
 2. براساس چیزی که طی دوره تمرینات یاد گرفته‌اید، به پارتنر خود نشان دهید که چقدر فشار وارد کند.
 3. به پارتنر خود اجازه دهید برای نگه داشتن دستش در موقعیت مناسب و اعمال مقدار درست فشار تمرین کند.
 4. یک نشانه ایجاد کنید، مثلا یک اشاره یا کلمه، از آن برای نشان دادن این‌که شما نزدیک رسیدن به اوج لذت هستید استفاده کنید و به این ترتیب آماده آن هستید که با او این تکنیک را استفاده کنید.
 5. بعد از پشت سرگذاشتن این مراحل، سکس عادی و روزمره خود را شروع کنید. هنگامی که در نزدیکی ارضاشدن هستید، به معشوق خود اشاره کنید.
 6. توقف کنید و به پارتنر خود اجازه دهید که تکنیک را استفاده کند. بعد از این‌که میل به ارضاشدن از بین رفت، قبل از این‌که تحریک را ادامه دهید 30 ثانیه متوقف شوید.

قبل از این‌که به خود اجازه دهید که به ارگاسم برسید، فرایند را 4 تا 5 بار تکرار کنید. در مورد میزان لذت پارتنر خود آگاه و هشیار باشید و مطمئن شوید که او نیز راضی شده باشد.

 

آیا تکنیک فشار واقعا کار می‌کند؟
جواب ساده «بله» است، عموما جواب می‌دهد. برای مثال، پژوهشگران گزارش داده‌اند که این روش بیشتر از 85 درصد بیماران را در سه ماه درمان کرده است. با در نظر گرفتن این اعداد، به نظر می‌رسد که این راهی موفقیت‌آمیز برای کمک به مردان زیادی در جهت درمان زودانزالی است. اگر این متد برای شما جواب نمی‌دهد، امید را از دست ندهید. در عوض چندین راه دیگر برای کنترل زودانزالی وجود دارد که ممکن است کار کنند.

جایگزین‌های تکنیک فشار
متد های بسیار دیگری برای درمان زودانزالی وجود دارند، از اسپری‌های موضعی بی‌حس‌کننده گرفته تا کاندوم و ورزش. اگر به دنبال راهنمایی های بیشتر برای دیر انزالی هستید، می‌توانید یک یا چندتا از این جایگزین‌ها را امتحان کنید:

کاندوم
استفاده از کاندوم می‌تواند به کاهش حساسیت کیر کمک کند، بنابراین شانس مرد برای انزال دیرهنگام را افزایش می‌دهد. هرچند به کمی تجربه نیاز داشته دارد تا از آن برای خود به خوبی استفاده کنید. اگر قبل از این هم از کاندوم استفاده می‌کردید ولی در جلوگیری از زودانزالی شما کمکی نمی‌کند، ممکن است نیاز داشته باشید از کاندوم ضخیم تر استفاده کنید. کاندوم‌های ضخیم‌تر معمولا با عنوان «بسیار ایمن» یا «دوام بیشتر» فروخته می‌شوند. این واژه‌پردازی اساسا می‌گوید که کاندوم ضخیم‌تر از حالت عادی است که مناسب کاهش حس است.
هنوز هم کافی نیست؟ می‌توانید کاندوم‌هایی را امتحان کنید که ژل بی‌حس‌کننده از قبل بر دیواره داخلی آن اعمال شده است. البته حواستان باشد برخی از افرادی که از کاندوم های با ژل بی‌حس‌کننده استفاده می‌کنند، بی حسی عمومی بیش از حد را گزارش می‌کنند. همچنین این کاندوم ها باید به دقت استفاده شوند تا اطمینان حاصل شود که ماده بی‌حس‌کننده بر روی پارتنر شما تأثیر نگذارد.

استفاده از اسپری‌های تأخیری، ژل‌ها یا کرم‌ها
به جای تکیه بر کاندوم بی‌حس‌کننده که تمام آلت جنسی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، می‌توانید حساس‌ترین مناطق را با اسپری تأخیری بپوشانید. مزیت این متد نسبت به متدهای دیگر این است که استفاده از اسپری‌های تأخیری در هرزمان و هرمکان آسان است و می‌توانید انتخاب کنید که چه مقداری از آن را استفاده کنید. این درمانی شخصی‌سازی‌شده است و به صورت بالینی نشان داده شده که در زمان نیاز کارساز و مؤثر است. هنگام استفاده از اسپری تأخیری، انتقال بی‌حسی به پارتنر حداقل است و اگر شما و پارتنرتان ترجیح می‌دهید که کاندوم استفاده نکنید یا به آن برای مقاصد جلوگیری از بارداری نیاز ندارید، به کاندوم نیازی نیست.

متد شروع-توقف
بعضی از مردان با راه تکنیک فشار برای کنترل ارضاشدن احساس راحتی نمی‌کنند. برای مثال ممکن است احساس کنند که فشار کمی دردناک است یا موقعیت دست صحیح نیست. در این صورت ممکن است ترجیح دهید که در عوض متد شروع-توقف را استفاده کنید. بسیاری از افراد این تکنیک را «edging» می‌نامند.

 

تکنیک فشار برای جلوگیری از زودانزالی

 

برای استفاده از این تکنیک، به صورت معمول رابطه داشته باشید تا به آستانه ارگاسم برسید، سپس توقف کنید. لزوماً نباید کناره‌گیری کنید، فقط دست از فشارآوردن بکشید تا میل به ارضا‌شدن کاهش باید. هنگامی که میل از بین رفت، ادامه دهید، هنگامی که ارگاسم دیگری در حال رخ دادن است توقف کنید و سپس این چرخه را دوباره و دوباره تا موقعی که آمادگی برای به اوج رسیدن دارید تکرار کنید.
چون چیزی وجود ندارد که به‌صورت فیزیکی ارضاشدن مسدود کند، مهارت در متد شروع-توقف می‌تواند نسبت به تکنیک فشار برای برخی از مردان چالشی‌تر باشد. البته ممکن است ارزش تلاش را داشته باشد. بسیاری از مردان احساس می‌کنند هنگامی که می‌دانند در حال انجام چه کاری هستند، متد شروع- توقف نه تنها به جلوگیری از زودانزالی کمک می‌کند، بلکه می‌تواند حس ارگاسم را تقویت کند.

تمرینات کگل (Kegel)

بسیاری از افراد تمرینات کگل را چیزی تصور می‌کنند که زنان بعد از زایمان انجام می‌دهند تا عضله کف لگن خود را تقویت کنند. پژوهش‌ها نشان می‌دهند که این تمرین‌ها راه بسیار خوبی برای مردانی هستند که مشکلات زودانزالی دارند تا کنترل بیشتری بر ارگاسم‌هایشان داشته باشند.
برخلاف تکنیک فشار یا متد شروع-توقف، تمرینات کگل طی فعالیت جنسی انجام نمی‌شوند. این تمرین نوعی تمرین ایزومتریک است که به تقویت ماهیچه‌های مشخصی کمک می‌کند که مربوط به زودانزالی و همچنین اختلال در نعوظ هستند. انجام تمرینات کگل آسان است، و فقط چند دقیقه در روز وقت می‌گیرد. ابتدا باید یاد بگیرید روی کدام ماهیچه‌ها تمرکز کنید. می‌توانید این ماهیچه ها را با تلاش برای توقف در میانه دفع ادرار پیدا کنید. هنگامی که ماهیچه ها را تشخیص دادید، یک راه برای انجام تمرین ساده کگل، منقبض‌کردن و منقبض نگه‌داشتن آن ماهیچه‌ها برای پنج ثانیه است. این کار را ده‌بار پشت سر هم و دو تا سه‌بار در روز انجام دهید و این‌گونه در مسیرتان برای بهبود زندگی جنسی تان درست عمل خواهید کرد.
این بررسی فقط پایه و اساس تمرینات کگل را در بر می‌گیرد.

نتیجه‌گیری
در زمینه درمان زودانزالی، انتخاب‌های بسیار متفاوتی وجود دارند. تکنیک فشار راهی نسبتاً سریع و آسان برای به‌دست‌آوردن کنترل انزالی بیشتر است ولی ممکن است راه‌حل مناسب برای شما نباشد. در حالی که برای برخی خوب جواب می‌دهد، دیگران ممکن است احساس کنند تکنیکی ناخوشایند یا با کاربرد دشوار است. امتحان‌کردن این تکنیک در هنگام خودارضایی و سپس معرفی‌کردن آن به پارتنرتان شاید بهترین راه باشد. این‌کار پروسه را راحت‌تر می‌کند و خواهید فهمید که به پارتنرتان بگویید چقدر به آلت جنسی شما فشار باید وارد کند تا مطمئن شود که درست کار می‌کند. فقط به یاد داشته باشید که اگر می‌‌خواهید در این کار ماهر شوید باید زیاد تمرین کنید.
و اگر جواب نداد؟
خبر خوب این است که انتخاب‌های درمانی متعدد دیگری در دسترس هستند، از محصولات بدون نسخه گرفته تا کاندوم و تمرین‌های متفاوت.

پکیج افزایش سایز آلت تناسلی
پکیج افزایش سایز آلت تناسلی

 

 

 

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

2 دیدگاه

 • آواتار ابی
   3 سال قبل

  من هیچیش نفهمیدم یعنی چی میشه بیشتر توضیح بدین بعد اون جای حساس درد نداره که میگین فشار بدین

  • آواتار دکتر
    3 سال قبل

   درود در یک ویدئو به پرسش شما پاسخ خواهیم داد

دیدگاه خود را درج کنید