7 چیزی که احتمالا در مورد سکس مقعدی نمیدانستید

میزان پیشرفت در خواندن

فهرست مطالب

7 چیزی که احتمالا در مورد سکس مقعدی نمیدانستید

ما سری به نمایشگاه “سکس مقعدی در طول قرون” موزه ی سکس شهر نیویورک زدیم و فقط این را میتوانم بگم که با اردوهای علمی عادی خیلی فرق داشت!

 

نمایشگاه “سکس مقعدی در طول قرون” که در موزه ی سکس شهر نیویورک برگزار شد با نمایشگاه های موزه های دیگر فرق چندانی نداشت : یکسری اطلاعات در مورد جوامع باستانی به همراه یکسری آثار ارزشمند برای نمایش به عموم. ولی در این نمایشگاه آثار نمایش داده شده یک موضوع خاص داشتند: سکس مقعدی
این نمایشگاه که توسط شرکت تولید کننده بات پلاگ “b-vibe” برگزار شده بود به ما یاد داد که سکس مقعدی از قدیم وجود داشته و شروع آن از تمدن “moche” در کشور “پرو” بوده است. با اینکه سکس مقعدی در بعضی از فرهنگ ها و جوامع همیشه مورد پذیرش بوده است ولی ما آمریکایی ها هنوز مسیر طولانی ای در پیش داریم. سکس مقعدی هنوز هم تابو محسوب میشود و فقط 44 درصد مردان دگرجنسگرا و 38 درصد زنان دگرجنسگرا آن را امتحان کرده اند.
قطعا همه از سکس مقعدی لذت نمیبرند ولی با نگاه کوتاهی به تاریخ سکس مقعدی چه به عنوان روشی برای جلوگیری از بارداری ، منبع الهامات هنری و یا حرکت مورد علاقه زرافه ها در اورجی (درست شنیدید ، زرافه ها اورجی همجنسگرایی دارند!) متوجه میشویم که اینکار رایج تر چیزی است که فکر میکنیم. این هم هفت نکته جالب از نمایشگاه سکس مقعدی موزه سکس نیویورک که احتمالا تابحال نمی دانستید:

سکس مقعدی از هزاران سال پیش در جوامع باستانی رواج داشته است

قوم “moche” کشور پرو که بین قرن یکم تا هشتم بعد از میلاد زندگی میکردند سکس مقعدی را نه تنها به عنوان عمل عادی ای که دو آدم بالغ انجام میدهند در نظر میگرفتند بلکه به آن به چشم عمل جنسی ای که برای سلامت بدن مفید است نگاه میکردند. بیشتر سفالگری های قوم “moche” بیشتر سکس مقعدی را به تصویر میکشند نه سکس واژنی را. مورخان باور دارند دلیل این مسئله این است که قوم “moche” سکس مقعدی را به عنوان روشی برای پیشگیری از بارداری انجام میدادند ، همچنین شواهدی وجود دارد که نشان میدهد آنها باور داشتند که اسپرم نیروی حیات است و میتواند تولید شیر زنان را بیشتر کند ، به همین دلیل انجام سکس مقعدی برای زوج ها بعد از تولد فرزندشان عمل عادی ای محسوب میشد.

مردم یونان و روم باستان هم عاشق سکس مقعدی بودند

سکس مقعدی عملی بود که آشکارا در یونان و روم باستان انجام میشد ، ولی فقط بین یک مرد بالغ و یک پسر ، آن هم به عنوان “رابطه شاگرد و استادی”. این روابط خصوصا در ارتش خیلی رواج داشتند ، جایی که دوجنسگرایی مردان یک امر عادی محسوب میشد. سکس مقعدی همچنین عمل رایجی بین زوج های دگرجنسگرا در شب عروسی شان محسوب میشد (به دلیل جلوگیری از بارداری). با اینکه همه اینکار را پشت درهای بسته انجام میدادند ولی با اینحال سکس مقعدی باز هم به عنوان تابو در نظر گرفته میشد. اینکار از نظر اجتماعی فقط زمانی که بین یک مرد بالغ و پسر (معمولا برده) انجام میشد مورد قبول بود.

حتی یونانیان باستان هم اهمیت روان کننده در سکس مقعدی را می دانستند

اگر تاحالا سکس مقعدی را تجربه کرده باشید حتما میدانید که روان کننده جزو واجبات اینکار است ، از قضا یونانیان هم اهمیت آن را میدانستند . شواهد مربوط به 350 سال قبل از میلاد نشان میدهد که یونانیان از روغن زیتون به عنوان روان کننده در سکس مقعدی استفاده میکردند. با اینکه آنها درک درستی از این قضیه داشتند ولی یادتان باشد که هیچوقت از روغن زیتون یا هر نوع روان کننده ای که بر پایه روغن است استفاده نکنید. روغن نارگیل ، روغن زیتون یا هر چیزی که با روغن ساخته شده باشد با کاندوم های جنس لاتکس سازگار نیستند ، پس فقط از روان کننده های های بر پایه آب یا سیلیکون استفاده کنید. هر دو نوع این روان کننده با لاتکس سازگار هستند و برای سکس مقعدی فوق العاده اند.

حیوانات عاشق سکس مقعدی هستند (و مثل ما آدم ها اینقدر نسبت به آن حساس نیستند!)

طبق گفته ی محققان میدانی ، زرافه ها ، دلفین ها ، نهنگ های قاتل ، نهنگ های خاکستری و بونوبوها (شامپانزه کوتوله) نه تنها سکس مقعدی انجام میدهند بلکه اورجی های تمام نر و سکس لزبین هم بخشی از زندگی شان است. حیوانی هم هست که سکس مقعدی انجام نمیدهد؟ بله، عقرب آنانتریس وحشی ، آنهم به خاطر اینکه موقع فرار از مهاجم مقعدش همراه با دمش جدا میشود. وقتی زخمش بسته میشود شکم عقرب پر از مدفوع شده و در نهایت هم میمیرد. پس اگر یک عقرب بدون دم در طبیعت دیدید بدانید که بمب های مدفوعی هستند که منتظر مردن اند ، بیچاره ها!

در انجیل سکس مقعدی به طور صریح منع نشده است

اصطلاح “لواط” به طور تاریخی برای توصیف سکس مقعدی و دهانی استفاده شده و ریشه ی آن هم از انجیل است : اصطلاح “لواط” که به معنی “روابط جنسی غیر طبیعی” است از آیه Genesis 19 که در مورد داستان “شهر سدوم و گمورا” (داستان قوم لوط) است گرفته شده. علمای دینی اینطور تحلیل میکنند که ساکنان سدوم یا همان “لواط گرها” به فرشته ها از مقعد تجاوز می کردند برای همین “لواط” همیشه مترداف سکس مقعدی در نظر گرفته شده در صورتی که صراحتاً هیچ اشاره ای به سکس مقعدی نشده است. ولی این مسئله مانع دولت و قانون گذارها نشده تا از انجیل به عنوان بهانه ای برای غیر قانونی کردن سکس مقعدی و دهانی استفاده کنند.

از نظر تکنیکی سکس مقعدی هنوز هم در 12 ایالت آمریکا غیر قانونی است

با اینکه از قوانین مربوط به لواط به طور تاریخی به عنوان بهانه ای برای منع رفتار های همجنسگرایانه استفاده شده است ولی در سال 2003 دادگاه عالی آمریکا در پرونده Lawrence v. Texas قوانین “ضد لواط” در 14 ایالت را خلاف قانون اساسی اعلام کرد. با وجود این رای دادگاه عالی ، قوانین لواط هنوز در اساسنامه دوازده ایالت وجود دارد. “ایلینوی” اولین ایالتی بود که در سال 1961 قوانین لواط را حذف کرد.

سکس مقعدی هنوز هم در آمریکا مسئله ی جنجال برانگیزی است

مجله ی teen vogue در ماه ژوئیه سال 2017 مقاله ای با هدف آموزش نوجوانان برای داشتن سکس مقعدی بی خطر منتشر کرد که باعث عصبانیت خیلی از والدین شد (با اینکه آمار نشان میدهد از هر 10 دانش آموز دبیرستانی یک نفر سکس مقعدی را تجربه کرده است). همه ی این جنجال ها به کنار این را بدانید که جدا از جنسیت و گرایش جنسی افراد ، دو آدم بالغ با رضایت هم میتوانند از یک سکس مقعدی امن و بی خطر لذت ببرند. فقط کاندوم را فراموش نکنید و از روان کننده هم زیاد استفاده کنید. (منظورم روغن زیتون نیست!).

 

Twitter
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

محتوای این مقاله صرفا برای افزایش آگاهی شماست. قبل از هرگونه اقدام، از متخصصین مشاوره بگیرید.

دیدگاه خود را درج کنید